Gratis

Reprezentant vanzari

CERSANIT ROMANIA SA

Candidatul Ideal

Așteptările noastre
  • Studii superioare finalizate, preferabil domeniul tehnic;
  • Experiență relevantă în vânzarea materialelor de constructii, obiecte de amenajare interioare, minim 5 ani;
  • Permis de conducere și disponibilitate pentru deplasări în județele alocate peste 80% din timp;
  • Abilități de utilizare a pachetului MS Office (Word, Excel, PPT, Outlook);
  • Cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj;
  • Orientare spre client și atingerea obiectivelor;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Abilități de organizare și planificare;
  • Răspuns prompt la taskuri (punctualitate și incadrare in termene limită).

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Dezvoltă relații comerciale pentru linia de business Obiecte sanitare si ceramice;
  • Prezintă și promovează produsele companei către clienți, ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄proiectanți, arhitecti, designer și constructori inclusiv prin vizite în șantier;
  • Participă la procesele de ofertare și negociere;
  • Îndeplinește obiectivele de vânzări pentru zona alocata Cluj, Arad, Timis, Maramures, Satu Mare, Bistrita, Mures, si Bihor;
  • Implementează și urmarește realizarea strategiilor companiei cu privire a expunerii produselor și portofoliul de produse noi in magazinele și showroomurile din zona alocată;
  • Analizează piața, identifică și propune noi oportunități pentru creșterea vânzărilor;
  • Negociază și implementează termenii contractuali, conform limitei de competență;
  • Colaborează cu echipa și departamentele implicate în realizarea obiectivelor.

Ce le oferiți angajaților dumneavoastră?
  • Bonusuri in functie de performanta, tichete de masa;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Automobil de serviciu, telefon si laptop;
  • Mediu de lucru plăcut și dinamic, întro echipă tânără;
  • Activități de teambuilding;
  • Cursuri gratuite și un program de training;

Cersanit Grup reprezinta una dintre cele mai importante companii producatoare si distribuitoare de finisaje si echipamente pentru baie: placi ceramice, obiecte sanitare, mobilier si accesorii pentru baie, cazi si cabine de dus, combinand stilul, confortul si solutiile functionale accesibile tuturor. Cersanit este un grup din Polonia, activ pe piata interna si internationala, cu fabrici si operatiuni de business in Europa (Polonia, Ucraina, Germania, Lituania, Letonia, Estonia, Republica Ceha, Slovacia, Ungaria, Romania, Bulgaria, Franța, Marea Britanie, Irlanda, Suedia și Danemarca).

Obiectivul principal Cersanit este dezvoltarea unei organizatii economice paneuropene puternica, care sa ii permita sa isi mentina statutul de lider pe piata accesoriilor de baie, dar si pozitia unui expert de lider in domeniul placilor ceramice pentru pereti si podele, asigurand astfel stabilitate pe termen lung.

Cersanit se caracterizeaza ca find o companie simpla, inovatoare si moderna, cu oameni ambitiosi in actiunile lor si mereu pregatiti pentru schimbari. Actionand intr-o lume in continua schimbare, compania este una matura, responsabila si preocupata de viitor.

Daca esti o persoana muncitoare, ambitioasa, cu spirit de echipa si iti doresti sa faci parte dintr-o companie inovatoare, atunci Cersanit este cel mai potrivit loc pentru tine!

Te asteptam sa ne cunoastem!

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024