Gratis

REPREZENTANT VANZARI B2B -TAMPLARIE PVC

TERMOPLAST SRL

Candidatul Ideal

Criteriu Obligatorii:Peste 2 ani de experiență în vânzări pe teren;

Target de vânzări de peste 800.000 euro vânzări ︁︈︎︈︉︉︅︋​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎atins anual.

Candidatul Ideal:

Peste 2 ani de experiență în vânzări pe teren;

Are domiciliul în oricare oraș din zona Moldovei : Iași, Roman, Vaslui, Bacău, Botoșani, Suceava, Gura Humorului;

Experiență de vânzare cu parteneri / clienți B2B de peste 300 mii EUR cifra de afaceri anuală;

Disponibilitate pentru deplasări în zona Moldovei (min 3 zile pe săptămână);

Sa aibă o înclinație către zona tehnică;

Capabil să lucreze pe baza unui proces de vânzare, cu etape, pași și chei de control;

Capabil să construiască un portofoliu de parteneri B2B care să genereze vânzări de minim 1 Milion EUR în primul an de activitate;

Să poți să trăiești valorile Termoplast: Calitate, Angajament, Inovație, Durabilitate, Îmbunătățire Continuă, Design Atractiv.

Descrierea jobului

Ca REPREZENTANT DE VÂNZĂRI INTERN B2B vei vinde către parteneri noi din zona Moldovei pentru a atinge obiectivele anuale de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁vânzări.Prospectarea pieței în vederea identificării de noi parteneri și a creșterii cotei de piață în zona Moldovei;

Promovarea și vânzarea produselor Termoplast;

Gestionarea procesului de vânzare, construind propuneri potrivite pentru fiecarepotențial partener în funcție de nevoi;

Realizarea de vizite periodice la parteneri, consilierea acestora și oferirea soluțiilor noastre tehnice;

Intocmirea rapoartelor privind activitățile concurenței, noile trenduri pe piață și potențialii clienți;

2 ore săptămânal – dezvoltare profesională și personală (Must Have);

Dezvoltarea unei rețele de parteneri B2B: francizori, showroom-uri de ferestre și usi, constructori și echipe de renovare, echipe de montaj, revânzători și intermediari.;

Activități în cadrul unei săptămâni obișnuite:

în cele 3 zile pe teren: prospectare și negociere contracte cu clienții;

în cele 2 zile de birou: 2 ore pregătire prospectare, 2 ore cold calling, 2 ore calcule oferte, calificare clienți, account management, etc. și 2 ore admin ( contracte, CRM, etc ) & ședințe.

Cu 33 de ani de experiență în domeniul producției, TERMOPLAST este unul din cei mai importanți producători de tâmplarie PVC din România.

Avem 9.000 mp de hale de producție și investiții de peste 6.000.000 euro în utilaje, 210 angajați cu experiență în vânzări, producție și montaj, astfel că reușim să oferim clienților noștri un produs de top și o experiență unică pe toată durata de utilizare a produselor noastre.

Din 2010 suntem prezenți în piața europeană de tâmplarie PVC (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda, Spania și Ucraina), iar de atunci performăm cu succes an de an.

Angajații noștri sunt, fără îndoială, cea mai importantă resursă. Investițiile în pregătirea și motivarea lor sunt o prioritate și o preocupare permanentă a echipei de management.

Împreună construim și dezvoltăm businessul Termoplast către obiectivul de a atinge 22.000.000 euro cifră de afaceri în 2024.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024