Gratis

Agent Vânzări - B2B - Sibiu

EDK CONCEPT S.R.L.

Candidatul Ideal

EDK, companie de top în România, specializată în comercializarea accesoriilor premium pentru pick-up-uri, caută un Agent de Vânzări B2B dinamic și motivat, care să se alăture echipei noastre. Dacă ai experiență în industria auto și ești pasionat de dezvoltarea relațiilor B2B, te așteptăm alături de noi!
Iată câteva din cerințele noastre:
  • Experiență dovedită în vânzări B2B, de preferat în industria auto;
  • Abilități excelente de negociere și comunicare;
  • Capacitatea de a construi și menține relații de afaceri durabile;
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în țară;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Persoană organizată, responsabilă și orientată către rezultate;
  • Cunoașterea pieței auto din România reprezintă un avantaj major.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:
  • Dezvoltarea relațiilor cu dealerii auto din România, identificarea de noi parteneriate și semnarea de noi contracte;
  • Promovarea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀produselor și serviciilor EDK către potențialii clienți din segmentul B2B;
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți, prin comunicare constantă (emailuri, apeluri telefonice, întâlniri);
  • Monitorizarea pieței și identificarea oportunităților de creștere a vânzărilor;
  • Pregătirea ofertelor personalizate și gestionarea procesului de vânzare de la A la Z;
  • Călătorii frecvente în toată țara pentru întâlniri cu partenerii și clienții, utilizând mașina de serviciu pusă la dispoziție de companie.

Ce îți oferim noi:
  • Mașină pentru deplasări și toate cheltuielile de deplasare acoperite de companie;
  • Telefon pentru serviciu
  • Laptop pentru serviciu
  • Pachet salarial competitiv + comisioane atractive în funcție de performanță;
  • Oportunități de dezvoltare profesională într-o companie de top din domeniul accesoriilor auto;
  • Mediu de lucru dinamic, într-o echipă profesionistă și ambițioasă.

Descrierea companiei

Câteva cuvinte despre noi:

Înființat în 2009, EDK este o companie specializată în comercializarea accesoriilor premium pentru pick-up-uri, dedicată pasionaților de off-road și profesioniștilor care doresc performanță și calitate. De-a lungul anilor, am devenit un lider pe piață, oferind cele mai renumite și inovatoare branduri din industrie, precum Tessera 4x4, Lazer Lamps, Steeler 4x4, SmartCap, Misutonida și multe altele.

Prin intermediul platformei noastre e-commerce de ultimă generație, punem la dispoziția clienților o gamă largă de produse de top, asigurând o experiență de cumpărare rapidă și ușoară. Ne mândrim, de asemenea, cu faptul că oferim servicii complete: de la consultanță specializată până la montajul profesional al accesoriilor, garantând astfel satisfacția și siguranța clienților noștri.

La EDK, pasiunea pentru excelență ne definește. Fie că ești un entuziast al aventurilor în natură sau un profesionist care își folosește pick-up-ul pentru muncă, noi avem soluțiile potrivite pentru tine. Suntem aici să-ți transformăm vehiculul într-un partener de încredere, gata pentru orice provocare.

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024