Gratis

Reprezentant Vanzari / Agenti Vanzari

COMENZI PIESE ONLINE S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

Experienta in vanzari si distributie (avantaj dar nu obligatoriu in domeniul auto)
Permis de conducere cat. B
Disponibilitate la deplasari in aria de responsabilitate

Descrierea jobului

1. Obiectivul postului

Propsectaza piata in zona geografica alocata, identifica potentialii client si creste continuu baza de clienti activi.
︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄Identifica prompt si in mod constant nevoile pentru produs ale clientilor
Identifica si evalueaza oportunitatile de dezvoltare a afacerii in concordanta cu strategia de crestere a firmei in zona de responsabilitate.
Întocmirea ofertelor comerciale conform strategiei firmei.
Participa activ la culegerea feedback-ului din piata.
Face propuneri pentru imbuntatatirea nivelului de satisfactie al clientilor.
Identifică necesitățile și așteptările clienților analizând toate informațiile disponibile, cum ar fi: cerințele contractuale, feedback-ul de la client inclusiv reclamațiile acestuia, etc.
Asigura interfata intre client si Comenzi Piese Online SRL

2.Sarcini şi atribuţii ale postului de muncă
2.1Asigură derularea corespondenţei cu partenerii (clienţi și intermediari).
2.2Elaborează și propune strategii de ofertare.
2.3Actualizează în permanență (saptamanal) baza de date a clientilor cu datele de contact a acestora.
2.4Întocmeşte oferta de preț pe baza datelor primite de la departamentul de Inginerie şi o transmite clientului.
2.5Reface oferta de preț de câte ori este necesar până la încheierea contractului/primirea comenzi.
2.6Se asigură că ofertele sunt transmise în timp util către clienți.
2.7La primirea comenzilor de la clienți, verifică dacă comanda este conform cu oferta trimisă/ structura de pret generala și transmite clientilor confirmarea de comandă.
2.8Elaborează și propune spre aprobare informări cu suplimentări de comenzi sau privind lipsa acestora pentru a se găsi rapid soluții.
2.9Realizează evidența portofoliului de comenzi, întocmește și urmărește graficele de livrări produse.
2.10Corelează și urmareste livrarile catre clienti.
2.11Inregistrează reclamațiile primite de la clienți (în Registrul de evidență al reclamațiilor) referitoare la calitate, cantitate, ambalaje, termene de livrare sau alte condiții de neconformitate pe care le transmite spre soluționare departamentelor / persoanelor responsabile.
2.12Informează clienții privind decizia asupra reclamației / propunerii de îmbunătățire a acesteia.
2.13Organizează şi participă la întâlnirile de afaceri cu partenerii, la solicitarea șefului ierarhic.
2.14Întocmeşte rapoarte saptamanle si lunare.
CE OFERIM:
Salariu indexabil, negociat individual anual
Prime de sarbatori si evenimente personale
Tichete de masa si abonament servicii medicale incepand cu luna a 4-a de incadrare
Programe de training conform pozitiei
Evenimente comune in cadrul echipei Comenzi Piese OnLine
Bonus de continuitate (luna 13, 25, etc. in cadrul companiei)
Daca ai experienta in distribuitie si vanzari, daca esti interesat de dezvoltarea personala si profesionala, daca lucrurl cu target –uri si Indicatori de Performanta este o normalitate pentru tine, te asteptam in echipa noastra.
Incurajam si suntem incantati sa va avem ca si colaboratori si daca aveti PFA sau SRL.
Va rugam trimiteti CV-ul la adrian@comenzipiese.ro

Suntem Comenzi Piese Online SRL, o companie specializată în importul și vânzarea pieselor și produselor auto de cea mai înaltă calitate. Înființată în 2020, ne mândrim cu colaborarea alături de mărci comerciale renumite, pentru a oferi materiale de ultimă tehnologie pe piața din România.

În prezent, ne concentrăm pe dezvoltarea unei rețele de distribuție la nivel național și suntem în căutarea agenților de vânzări și firmelor specializate în distribuție, care să devină partenerii noștri în această călătorie de succes.

Publicat 4 Iul. 2024 Reactualizat 11 Iul. 2024 Expiră 3 Aug. 2024