Gratis

Reprezentant Promovare Medicala

ALTIUS S.A.
4 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare absolvite - Facultatea de Medicina Veterinara
Sociabil, convingator, organizat, dinamic
Adaptabilitate, flexibilitate si toleranta la stres
Rigurozitate in respectarea sarcinilor si a termenelor limita
Cunostinte despre piata: clienti, distribuitori, preturi
Permis de conducere categoria B
Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat
Cunostinte de operare calculator (Word, Excel, Power Point)
Experienta in domeniu de minim 1 an constituie avantaj

Descrierea jobului

Sa promoveze stiintific portofoliul de produse al companiei
Sa identifice nevoile de baza ale clientilor in legatura cu produsele si ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄sa le valorizeze prin oferirea de informatii, conform strategiilor agreate
Sa cunoasca clientii cheie si liderii de opinie si sa dezvolte o retea de sustinere a produselor
Sa planifice si sa organizeze diferite activitati necesare realizarii obiectivelor
Sa foloseasca datele de piata si relatiile cu clientii pentru a identifica diverse oportunitati
Sa organizeze evenimente cu clientii (prezentari de grup, mese rotunde, simpozioane)
Sa monitorizeze concurenta si sa asigure o documentare precisa a zonei
Sa fie responsabil de realizarea bugetelor de vanzare in concordanta cu strategia de business a companiei

Cu o experiență în piață de peste 25 de ani, ALTIUS reprezintă în Romania una dintre cele mai renumite companii din domeniul medical veterinar, precum Bioiberica, Elanco, Huvepharma, IDEXX, KRKA, Virbac, Zoetis, dar și mulți alții. Fie că este vorba despre medicamente și suplimente veterinare, aditivi furajeri sau echipamente de imagistică și diagnostic, portofoliul ALTIUS evoluează constant, astfel încât clienții să beneficieze de cele mai noi și performante produse din domeniu.

Echipa noastră este formată din profesioniști în domeniul medicinei veterinare, capabili sa ofere servicii de înalta calitate clienților în orice regiune a tarii s-ar afla aceștia. Tocmai de aceea suntem dedicați dobândirii, motivării și păstrării personalului dedicat și profesionist. Investițiile în cunoștințele și dezvoltarea tuturor angajaților ALTIUS îi ajută să devină printre cei mai buni din domeniile lor de activitate.

Ne implicăm activ în comunitate prin sprijinirea evenimentelor medicale de profil, prin organizarea de conferințe, workshop-uri, dar si prin programul cu tradiție VETS Grants destinat medicilor veterinari care doresc să devină diplomați europeni.

Dacă și pentru tine calitatea, inovația și profesionalismul sunt valori de bază, nu ezita să aplici acum!
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024