Gratis

Referent Achizitii si Logistica

EPINVEST SRL

Candidatul Ideal

ai experienta in urmarirea comenzilor de client intern / logistica /support vanzari
ai experienta de lucru intr-un sistem de tip ERP (ex: NAVIGATOR )
vorbestu si scrii in limba engleza
ai mai lucrat cu baze da date, calcule de discount, Excell, Word
intelegi cu usurinta si te adaptezi cerintelor departamentului de vanzari
esti o persoana organizata si atenta la termenele de livrare
ai studii medii / superioare
intelegi cu usurinta produsele de profil tehnic, sau din zona utilajelor de constructii si sculelor electrice

Descrierea jobului

Referentul Achizitii/Logistica are in principal urmatoarele atributii:
Raspunde de livrarea comenzilor catre punctele de lucru si sau clienti
Preia ︅​comenzile ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de la dep de vanzare si le introduce in sistem, verifica disponibilitate pe stoc a produselor, genereaza comenzi catre furnizor
Solicita de la furnizori termene de livrare /productie si le comunica vanzarilor/punctelor de lucru
Pentru comenzile de clienti, solicita aprobari pentru diverse situatii
Introduce comenzile de client in program si urmareste distribuirea lor pe punctele de lucru sau depozit
Emite documentele de insotire a marfii: facturi, avize de insotire a marfii, CRM
Genereaza numar UIT la achizitii intracomunitare

Infiintata in 1994 la Cluj Napoca, Epinvest este o companie cu capital privat integral romanesc, avand ca domeniu de activitate importul/distributia de scule electrice, utilaje pentru constructii, sisteme si echipamente termotehnice, cu o dinamica accelerata in ceea ce priveste activitatea desfasurata si gama de produse si servicii oferite. Suntem unul dintre cei mai experimentati si respectabili distribuitori de pe piata ardeleneasca de scule electrice si termotehnica, promovand marci cum ar fi: Bosch, Makita, Karcher, Wacker, Kaeser, Rodcraft, Metabo, Rothenberger, Lamborghini, Stihl, De Walt, Hitachi, Honda, Motan si altele.

Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024