Gratis

Receptionist clinica medicala

PHYSIOFITNESS SRL

Candidatul Ideal

- Persoană empatică, pozitivă, dinamică, responsabilă și atentă la detalii;
- Excelente abilități de comunicare și relationare;
- Experiență minim un an in recepție/secretariat; experiența anterioară în domeniul medical- constituie un avantaj;
- Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu conversațional;
- Spirit de echipă, echilibru comportamental;
- Abilitate de rezolvare a problemelor și de a gestiona cu succes mai multe sarcini în același timp;
- Dorința de dezvoltare și perfecționare profesională.
- Cunoștințe de operare PC (MS Office) și cunoștințe de utilizare a casei de marcat și sistem POS.

Descrierea jobului

- Întâmpinarea și înregistrarea pacienților conform procedurilor interne în sistemul de evidență al clinicii;
- Sprijin pentru activitatea medicală prin ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂preluarea apelurilor telefonice, email și efectuarea programarilor;
- Încasarea sumelor aferente serviciilor medicale prestate;
- Rezolvarea solicitarilor pacienților, respectând cerințele, valorile și standardele companiei;
- Cooperarea cu medicii, personalul clinicii și alți colaboratori;
- Efectuarea operațiunilor de încasare, facturare, completare a registrului de casă la finalul zilei;
- Gestionarea activităților operaționale, actualizarea bazei de date interne;
- Ofera feed-back managerului despre situațiile speciale întâmpinate atât în relația cu pacienții, cât și cu echipa.

BENEFICII:
- Desfășurarea activității într-un mediu de lucru modern și plăcut;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa profesionistă și dedicată;
Posibilitatea de dezvoltare a competențelor profesionale și de promovare în cadrul unei companii dinamice aflată în plină dezvoltare;
- Pachet salarial atractiv.

Descrierea companiei

Ne mărim echipa!
Cine suntem? KinetoFit-Ortopedicum este un centru specializat de Ortopedie, Recuperare medicală și Medicină sportivă unde profesionalismul și grija față de pacient sunt pe primul loc. Echipa este formată din medici de renume cu supraspecializări în ortopedie și traumatologie, medici specialiști în medicină sportivă și recuperare medicală, fiziokinetoterapeuți și preparatori fizici cu o experiență importanta și numeroase cursuri de specializare, cu toții formând o echipă tânără și dinamică apreciată de toți pacienții noștri.
Dacă ești gata să devii o parte esențială a echipei și să oferi sprijinul necesar pacienților noștri în călătoria lor spre recuperare, scrie-ne o scurtă scrisoare de intenție iar noi te vom contacta pentru a ne cunoaște mai bine.

Îți amintim că aplicarea la un job este un pas important în construirea carierei tale și în atingerea obiectivelor tale profesionale. Cu pregătire, determinare și răbdare, vei avea șansa de a obține jobul pe care ți-l dorești. Succes!
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024