Gratis

RECEPTIONIST CLINICA MEDICALA

CENTRUL MEDICAL POLIMED S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Competente personale:
  • sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva,
  • sa aiba abilitati necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare etc.);
  • sa nu aiba antecedente penale
Calificarea necesara
  • Nivelul de studii – diploma de licenta
  • Operare PC nivel avansat: Microsoft Office.
  • O limba de circulatie internationala e considerata un avantaj
  • Experienta de minim un an in post similar inclusiv in operarea unui sistem informatic de registratura medicala
  • Cursuri de perfectionare in domeniu – se considera un plus

Descrierea jobului

  • Raspunde la linia telefonica a clinicii medicale si furnizeaza informatii solicitate de pacienti/efectueaza programari
  • Realizeaza programari pentru pacientii clinicii ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀in receptie
  • Efectueaza operatii specifice pentru sosirea si plecarea pacientilor
  • Inregistreaza si realizeaza prelucrarea informatiilor cu caracter personal
  • Furnizeaza informatii clientilor in legatura cu organizarea si desfasurarea activitatii
  • Rezolva cu amabilitate reclamatiile
  • Asigură satisfacția pacientului și se ocupă de întrebări, reclamații sau diferite situații conflictuale pe care le va rezolva într-un mod profesionist, căutând mereu planuri de îmbunătățire pentru a preveni apariția lor.

CENTRUL MEDICAL POLIMED, ofera asistenta medicala integrala prin cabinetele si laboratoarele proprii, dotate cu aparatura de investigatii de ultima generatie si deservite de un personal calificat, asigurand o gama completa de servicii medicale. In cadrul consultatiilor, se pot efectua la indicatiile medicului, analize de laborator, ecografii, EKG, monitorizare Holter, audiometrii, spirometrii.

Echipamentul modern de diagnostic si de laborator precum si personalul medical calificat în diferite specialitati recomanda policlinica noastra ca unul din centrele medicale in care activitatea medicala se desfasoara la inalte standarde.

Principalii beneficiari ai serviciilor noastre sunt persoanele fizice sau societatile comerciale cu care suntem in relatie contractuala de prestari servicii medicale. Calitatea serviciilor si timpul de raspuns foarte scurt al prelucrarii probelor, a facut ca un numar important de medici de familie si medici de specialitate sa prefere colaborarea cu laboratoarele noastre.

CENTRUL MEDICAL POLIMED vine in intimpinarea solicitarilor pacientilor de a beneficia de servicii medicale, gratuite, pe baza biletului de trimitere de la medicul de familie, sau specialist.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024