Gratis

Quality Control Engineer

ZAUNER ROMANIA

Candidatul Ideal

• Diplomă de licență în Mecanică sau Sudură;
• Proficient în operarea PC-ului (Word, Excel, Outlook);
• Cunoasterea fluxului tehnologic și a proceselor de prefabricare;
• Experiență anterioară în controlul calității în industria Petrol si Gaze sau într-o industrie similară (2 - 5 ani) - obligatoriu;
• Cunoștințe de limba engleză - nivel intermediar;
• Cunoștințe în utilizarea echipamentelor și instrumentelor de măsurare (jauge de sudură, aparat de măsurare grosime vopsea, endoscop, etc.);
• Proactiv, cu inițiativă proprie și capabil să lucreze cu supraveghere minimă;
• Capacitatea de a lucra într-un mediu alert și de a respecta termene stricte;
• Flexibilitate și adaptabilitate la schimbările de sarcini și priorități;
• Calificare VT Nivel 2 conform EN ISO 9712 - obligatoriu;
• IWI, IWE - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Supravegherea proceselor de lucru implicând sudura;
• Definirea și implementarea măsurilor corective în caz de neconformități legate de activitățile ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de sudură;
• Urmărirea reparațiilor sudurilor, stabilirea cotelor de reparație și analiza cauzelor reparațiilor;
• Organizarea și monitorizarea testelor de abilități manuale înainte de prima sudură de producție;
• Inspectarea materialelor brute recepționate în conformitate cu cerințele de calitate ale Proiectului;
• Cunoștințe de bază despre procesele de sudură și documentele aferente, cum ar fi WPS, WPQ;
• Cunoștințe despre Standardele Europene privind fabricarea și testarea conductelor;
• Cunoștințe despre ITP – urmărirea și implementarea acestora;
• Pregătirea cererii NDT pentru subcontractant și urmărirea acesteia;
• Efectuarea examinării lucrărilor de sudură, în principal VT (exterior și interior cu endoscop) și dimensionarea colierului;
• Verificarea aleatorie a materialelor consumabile de sudură în atelier pentru a asigura trasabilitatea/calitatea.

Compania Zauner Romania face parte din, ZAUNERGROUP, cu peste 1250 de angajați în prezent la nivel de grup, astfel suntem unul dintre cei mai mari și mai de succes angajatori în construcția de instalații industriale din Europa.

Oferim personalului înalt calificat și motivat, oportunități interesante și posibilități de dezvoltare.

Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024