Gratis

PROJECT MANAGER INSTALATII ELECTRICE

Datacor SRL

Candidatul Ideal

Datacor este o companie 100% romaneasca, cu 20 ani de experienta pe piata de solutii inovatoare de comunicatii, securitate si electrice, operand in segmentele office, retail si industrial. Incepand cu anul, ne-am extins si pe segmentul “Green energy” implementand si proiecte cu sisteme fotovoltaice solare. Din 2002 pana in prezent, compania a crescut continuu, ajungand la o echipa de peste 130 de persoane.

Vrei sa faci parte din echipa Datacor?
Căutăm PROJECT MANAGER INSTALATII ELECTRICE, care să aibă:
- Studii superioare tehnice finalizate, in domeniul instalatiilor;
- Experienta in domeniul instalatiilor electrice, de climatizare si incalzire;
- Experienta in proiecte de dimensiuni mari si complexe;
- Specializare si experienta in Project Management si in derularea contractelor de instalatii;
- Experienta in utilizarea bugetelor, analiza P&L;
- Participa la devoltarea / managementul proiectelor diviziei “Green Energy” (energia verde), pentru implementarea cu succes a activităților proiectelor și pentru atingerea rezultatelor;
- Persoana metodica, riguroasa, atenta la detalii si calitate;
- Experienta in Microsoft Office (Excel), Autocad, experienta in SAP constituie un avantaj;
- Cunostinte limba engleza nivel mediu / avansat;
- Permis conducere categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara;

Descrierea jobului

Ce face PROJECT MANAGER INSTALATII la noi?
- Participa la vizite tehnice impreuna cu reprezentantii clientului ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄si reprezentanti ai departamentului Vanzari (si/sau alti subcontractori) pentru stabilirea solutiilor tehnice ce vor fi implementate;
- Verifica documentatia tehnica de executie si informeaza CTO in cazul in care documentatia este incompleta sau trebuie modificata;
- Asigura planificarea executiei proiectelor de instalatii, raspunzand pentru definirea etapelor, distribuirea responsabilitatilor personalului din subordine, cat si pentru alocare corecta a resurselor (umane, materiale);
- Intocmeste graficele de executie ale proiectelor, urmareste derularea proiectelor si procedeaza la revizuirea graficelor si a planificarilor;
- Asigura desfasurarea activitatilor conform planificarilor si termenelor contractuale;
- Coordoneaza alaturi de Site manager executia lucrarilor, conform proiectului aprobat de beneficiar;
- Coordoneaza punerea in functiune a instalatiilor, instruirea personalului beneficiarului si predarea manualelor de utilizare;
- Raspunde pentru predarea obiectivului finalizat catre beneficiar, dupa incheierea lucrarii;
- Transmite managementului si beneficiarului periodic rapoarte privind stadiile fizice realizate pe lucrari, asigura fluxurile de comunicatie catre Beneficiar si intern catre echipele de lucru si alte departamente;
- Participa la intalnirile interne si externe legate de activitatea departamentului si de proiectele in derulare. Descrierea pozitiei:
Se subordoneaza Coordonatorului Zona
Locatie: BUCURESTI
Program lucru : Full time

Iti oferim:
- Pachet salarial fix;
- Prime de Paste, Craciun;
- Vouchere de vacanta “Discover Romania”;
- Bonificatie anuala corelata cu perfomantele la nivelul companiei;
- Asigurare de viata;
- Autoturism, laptop, telefon;
- Diurna in cazul deplasarilor;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei companii dinamice;
- Posibilitatea de a participa la cursuri sau programe de pregatire profesionala.

Compania este prezenta in patru orase din Romania: Bistrita, unde avem sediul administrativ si logistic, Bucuresti - sediul secundar si logistic si sediile din Cluj si Timisoara care functioneaza ca puncte de prezenta si logistice.
Intreaga activitate Datacor are la baza un set de valori care ne ajuta sa construim parteneriate de succes si de lunga durata cu clientii nostri.
In echipa suntem mai puternici - Suntem cei mai puternici atunci cand lucram impreuna ca o echipa unita.
Ne plac provocarile - Misiunea noastra ne cere sa facem lucruri care nu au fost facute inainte. Asta ne aduce bucurie si ne reaminteste de ce ne place meseria asta.
Facem lucrurile asa cum trebuie – Etica ne-a ghidat de-a lungul timpului si de aceea suntem cunoscuti in piata pentru calitatea solutiilor si a serviciilor noastre.
Dorim sa invatam in continuu – Am investit intotdeauna in educatie si tehnologie din dorinta de a fi lideri si nu urmaritori in domeniile in care activam.
Ne adaptam la nevoile clientului - Empatizam cu clientii nostri, pentru a le intelege provocarile prin care trec, livrandu-le solutiile de care au nevoie.
Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024