Profesori pentru nivel prescolar, primar, gimnazial si liceu

Liceul European Bilingv
7 poziții

Candidatul Ideal

Liceul European Bilingv isi mareste echipa cu cadre didactice pentru urmatoarele posturi:
- Profesor invatamant prescolar;
- Profesor invatamant primar
- Profesor Limba romana - nivel gimnazial si liceal
- Profesor Chimie - nivel gimnazial si liceal
- Profesor Informatica - nivel liceal
- Profesor Istorie - nivel liceal profil bilingv ( limba engleza)
- Profesor engleza

- Experienta anterioara de minim 3 ani in alta institutie scolara de stat/privata;
- Inventivitate, spontaneitate, abilitati pedagogice reale;
- Bune capacitati de relationare cu parintii;
- Bun cunoscator a metodelor moderne de predare, creativ, cu mult entuziasm;
- Punctualitate, corectitudine, sociabilitate;
- Atentie distributiva buna;
- Persoana echilibrata, responsabila si ordonata;
- Santatate fizica si mentala perfecta;
- Implicare in realizarea temelor, supraveghere continua;

Descrierea jobului

- organizarea si coordonarea activitatilor instructiv-educative;
- planificarea si proiectarea activitatilor instructiv-educative;
- organizarea si amenajarea mediului educational;
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄monitorizarea si evaluarea performantelor copiilor.
- pachet salarial atractiv si competitiv
- suport in formarea profesionala;
- mediu de lucru dinamic si echipa tanara
- dotarea salilor la standardele cele mai inalte

Liceul European Bilingv este infiintat in anul 2013 si acreditat de catre M.E. functionand cu 4 formatiuni de studiu ( prescolar, primar, gimnazial si liceal ), este cea mai mare unitate de invatamant privat din sectorul 4.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024