Gratis

Profesori invatamant liceal si personal nedidactic

LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA
4 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe pentru profesori:
  • Absolvent de studii superioare de specialitate Socio-umane (Psihologie/Filosofie) / Matematică / Fizică;
  • Modul psihopedagogic nivel II;
  • Grad didactic - definitivat/gradul II;
  • Vechime în învățământ - minim 3 ani;
  • Cunoștințe de operare calculator, tablă interactivă, tabletă, internet și pachetul Office;
  • Persoană dornică să lucreze într-un mediu motivant, să își construiască o carieră în acest domeniu;
  • Dedicație pentru meseria de dascăl, disponibilitate către lucrul în echipă, o relație bună, bazată pe încredere între elev și profesor, o relație deschisă între profesor și părinți;
  • Cunoștințele de limba engleză reprezintă un avantaj;
  • Oportunități de dezvoltare profesională (cursuri de formare, teambuilding, dezvoltare competențe noi);

Cerințe pentru recepționer:
  • Persoană dinamică, comunicativă, prietenoasă, cu o prezență plăcută, capabilă să relaționeze cu publicul;
  • Studii liceale, preferabil superioare;

Descrierea jobului

Programul de lucru pentru profesori este 08:30 - 15:00, iar pentru postul de recepționer este: 08:00 - 17:00 (cu pauză ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de masă) în noua locație (Campus Liceul Teoretic Internațional de Informatică, lângă OCH Ovidiu). Activitatea se desfășoară într-o locație modernă, într-un ambient plăcut, colectiv primitor, deschis.

Înființat în anul 1994, de-a lungul anilor ne-am remarcat prin rezultate bune și foarte bune la examenul de bacalaureat (promovabilitate 100% în anul școlar 2022-2023) și la competiții școlare (olimpiade, concursuri internaționale, proiecte).
Publicat 14 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 14 Iul. 2024