Gratis

PROFESORI DE GERMANA SAU FRANCEZA PENTRU CURSURI ONLINE

EDUKINDER S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unor Profesori de Limba Germană și Limba Franceză pentru a se alătura echipei noastre dedicate de predare online pentru copii cu vârste între 8-14 ani. Dacă ești pasionat de educație, ai un nivel de limbă de minim B2 și vrei să lucrezi într-un mediu flexibil, aceasta poate fi oportunitatea perfectă pentru tine!

Posturi Disponibile:
2 posturi pentru rolul de Profesor de Limba Germană (Online, Remote)
  • Începerea colaborării: Septembrie
  • Volum de lucru inițial: 4 ore/săptămână (1 grupă)
  • Volum de lucru extins: Din octombrie, 8 ore/săptămână (2 grupe)
  • Program la alegere:
    • Opțiunea 1: Vineri și luni (18:30-20:30), sâmbătă și duminică (10:00-12:00)
    • Opțiunea 2: de Marți până Vineri (18:30-20:30)
1 post pentru Profesor de Limba Franceză (Online, Remote)
  • Începerea colaborării: Octombrie
    • Opțiunea 1: Luni sau miercuri (18:30-20:30)
    • Opțiunea 2: Miercuri și vineri (18:30-20:30)

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Cunoașterea limbii germane sau franceze la nivel minim B2 (certificarea este un plus).
  • Experiență anterioară în predarea copiilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀(8-14 ani) reprezintă un avantaj major.
  • Abilități excelente de comunicare, adaptabilitate și creativitate.
  • Abilități de facilitare a informațiilor către copii, astfel încât procesul de învățare să fie unul egal pentru toți copiii, implicând metode interactive și distractive.
Beneficii:
  • Colaborare pe termen lung, cu posibilitate de extindere a volumului de muncă.
  • Salariu fix/grupă + bonusare în funcție de performanță
  • Program flexibil și adaptabil, potrivit pentru cei care își doresc să lucreze remote.
  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea copiilor într-un mediu educațional modern și inovativ.
Cum aplici?
Dacă ești interesat(ă) să te alături echipei noastre, trimite CV-ul tău pe email la contact@didacto.ro cu titlul „PROFESOR ONLINE GERMANĂ/FRANCEZĂ” (în funcție de limba pentru care aplici).

Suntem o platformă educațională care sprijină învățarea limbilor străine și ajută copiii să își atingă potențialul. Oferim un mediu sigur și prietenos, în care toți copiii sunt bineveniți, iar metodele noastre de predare, interactive și participative, pun bazele unei educații solide, centrate pe învățarea continuă. Prin cursurile noastre de limba germană și limba franceză, disponibile online și offline, ne asigurăm că fiecare copil beneficiază de o experiență educațională de calitate, bazată pe metode moderne care stimulează implicarea activă și dezvoltarea personală.
Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024