Gratis

Profesor limba ENGLEZA si/sau GERMANA

Britanica Learning Centre
4 poziții

Candidatul Ideal

Profesor ENGLEZA si GERMANA Full Time sau Colaborare

Ne mărim echipa de profesori cu începere din 1 septembrie! Dacă ne împărtășești pasiunea pentru predare, îți place să lucrezi cu copiii și îți dorești un mediu în care să te dezvolți ca profesor, te așteptăm alături de noi! Angajăm profesori cu contract de muncă, dornici să activeze într-o echipă de profesioniști și să își construiască o carieră solidă în domeniul educației.

Descrierea jobului

Ne dorim alături de noi colegi care să fie:
  • pasionați de predare și de lucrul cu copiii, adolescenții sau ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄tinerii
  • capabili sa preda la un standard cât mai ridicat prin combinația potrivită de cunoștințe, abilități și atitudine
  • disponibili să învețe permanent pentru a deveni profesori tot mai buni
  • având un nivel foarte bun de cunoaștere a limbii engleze - B2 - C1

La rândul nostru oferim:

- training specializat, la standarde internaționale, pentru predarea limbilor străine;

- mentoring și suport pedagogic permanent;

- acces la o mare varietate de resurse și un instrumentar metodologic modern și actual;

- atmosferă de lucru plăcută și motivantă, într-o echipă de profesioniști în predare;

- salariu motivant și prime pentru îndeplinirea obiectivelor educaționale propuse;

- program flexibil;

- atenție acordată nevoilor individuale ale fiecărui membru al echipei noastre;

- oportunități de dezvoltare profesională și schimbări de carieră;

Te putem ajuta să faci următorul pas în carieră? Aplică la acest anunt!

Britanica Language Centre este un centru de excelență în predarea limbilor străine acreditat EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality in Language Services).

Afilierea la această asociaţie parteneră a Consiliului Europei şi a ISO (International Organization for Standardization) așază centrul nostru într-o elită mondială de 124 centre acreditate.

Misiunea noastră este să facem învățarea o experienţă inteligentă, agreabilă, dinamică, într-un cuvânt: memorabilă.

Valorile care ne călăuzesc sunt: excelența în predare, a dărui o experiență de învățare cât mai atractivă elevilor nostri și, mai ales, a oferi echipei de profesori un mediu propice dezvoltării și stării lor de bine.

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024