Gratis

Personal departamentul tehnic: frigotehnist / electrician

JW Marriott Bucharest Grand Hotel
2 poziții

Candidatul Ideal

Ce cautam noi?

Electrician:
  • Calificare de electrician autorizat si experienta in executia si exloatarea instalatiilor electrice de joasa tensiune de ︈︃︆︎︉️︈︇​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎minim 3 ani;
  • Cunostinte de baza de instalatii sanitare;
  • Cunoasterea limbii engleza la nivel conversational;
  • Disponibilitate de lucru in ture;
  • Bune abilități de comunicare si lucru in echipa;
  • Atentie dezvoltata catre detalii;
  • Atitudine pozitiva.

Frigotehnist:
  • Studii tehnice de profil sau cursuri de calificare urmate anterior;
  • Experienta ca frigotehnist minim 3 ani;
  • Cunoasterea echipamentelor HVAC;
  • Autorizare AGFR reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte electrice;
  • Certificarea de Electrician autorizat reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Ce vei face?

  • Executarea de operatii specifice de intretinere si reparatii asupra instalatiilor electrice, electromecanice si mecanice ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄ale cladirii ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄, fie singur , fie in cadrul unei echipe;
  • Asigurarea transportului catre spatiile de stocare si de la spatiile de stocare la punctul de lucru pentru materialelenecesare;
  • Verificarea si raportarea in scris si verbal a lucrarilor efectuate si asigurarea fata de standardele de executie si protectie a muncii;
  • Rezolvarea cererilor primite prin dispecerat;
  • Efectuarea lucrărilor de întreținere si a proiectelor primite;
  • Verificarea și raportarea în scris și verbal a lucrărilor efectuate.

  • Repararea diverselor echipamente de racire, aparate cu gaz, electrice si cu aburi, inclusiv echipamente de bucatarie (de exemplu, masina de spalat vase, cuptor).
  • Intretinerea preventiva a uneltelor si echipamentelor, inclusiv curatarea si lubrifierea.
  • Sarcini de intretinere preventiva si corectiva la repararea echipamentelor reci si nefrigorifice (friteuza, cuptoare etc.);
  • Analizeaza cauzele defectiunilor si propune lista de piese de schimb, echipamente si consumabile;
  • Instalarea si intretinerea aparatelor electronice si a echipamentelor.
  • Recomanda inlocuirea aparatelor, dispozitivelor electronice si echipamentelor defecte sau invechite.
  • Monitorizarea si controlul temperaturii proprietatii pentru a va asigura ca toate zonele se afla in intervalul de temperatura aprobat.

Ce oferim noi?
  • Discounturi la cazare in peste 8.500 de hoteluri din intreaga lume. Da, 8.500!
  • Oportunitati nelimitate de cariera (international si local);
  • Pachet de beneficii medicale;
  • Mic dejun de 5 euro atunci cand va cazați in oricare dintre hotelurile noastre din Europa;
  • Reduceri la mancare si bautură în toate restaurantele si barurile noastre;
  • Reduceri pentru prieteni si familie;
  • Programe de wellbeing;
  • 21 de zile de vacanta (numarul crește odata cu vechimea in munca);
  • Acces la traininguri de top;
  • Cele mai tari petreceri ale angajatilor;
  • Bonus atunci cand va recomandati prietenii pentru job-urile noastre;
  • …si multe altele

Marriott International este cea mai mare companie cu prezență globală din domeniul ospitalitatății, având 31 de brand-uri hoteliere distincte, peste 8.500 de proprietăți în 130 de țări.

JW Marriott face parte din portofoliul de lux al Marriott International și este format din mai mult de 100 de proprietăți frumoase în orașe gateway și locații distincte din întreaga lume.

La JW Marriott®, credem cu tărie că modul special în care ne tratăm oaspeții începe cu modul în care ne tratăm angajații. Angajamentul nostru pe termen lung este motivul pentru care peste 100 dintre angajați sunt alături de noi de peste 10 ani.

Hotelurile noastre oferă o experiență de lucru diferită de oricare alta. Veți face parte dintr-o comunitate și vă veți bucura de o adevărată camaraderie cu un grup divers de colegi de muncă. JW Marriott oferă oportunități de training, dezvoltare, recunoaștere și, cel mai important, un loc în care vă puteți urmări cu adevărat pasiunile într-un mediu de lux. Tratarea oaspeților în mod excepțional începe cu modul în care avem grijă de asociații noștri. Acesta este The JW Treatment ™.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024