Gratis

Personal curatenie - Clinica Radioterapie MedEuropa Oradea

MedEuropa
2 poziții

Candidatul Ideal

Ești candidatul ideal dacă ești o persoană ordonată, curata, muncitoare, cu atenție la detalii si iti place munca in echipa.

Descrierea jobului

- efectuează curățenia și dezinfecția zilnică a spațiilor repartizate;
- triază, depozitează temporar și transportă reziduurile rezultate din activitățile sanitare ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂respectând circuitele stabilite;
- păstrează în condiții corespunzătoare materialele de curățenie;
- colectează materialale sanitare și instrumentarul de unică folosință, utilizate, în recipiente speciale și asigură transportul lor în spațiile amenajate de depozitare, în vederea neutralizării;
- respectă comportamentul etic față de bolnavi și față de personalul medico-sanitar;
- verifică și răspunde de starea de igienă a încăperilor, semnalează lipsurile și deficiențele apărute.

MedEuropa este o rețea de centre de radioterapie și oncologie medicală având în plan dezvoltarea în România a 10 centre de tratament într-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelată geografic cu nevoile de tratament ale pacienților.
În prezent sunt deschise clinicile MedEuropa din Constanța, București, Oradea și Brașov, iar centrele din Iași și Bacău sunt în stadiul de dezvoltare.

Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024