Gratis

Ospatar Bistro de l'Arte

Bistro de l'Arte
2 poziții

Candidatul Ideal

Industria ospitalitatii cere oameni pregatiti si la nivel de comunicare si la cel profesional.

De aceea, cei care doresc să lucreze în acest domeniu, trebuie să aibă câteva calități obligatorii:
* Cunoștințe exacte și detaliate despre locul în care lucrează și preparate;
* Obișnuința de a comunica relaxat și prompt;
* Politețe și flexibilitate, răbdare și memorie bună: sunt de folos pentru a dezvolta o relație bună cu clienții, colegii, furnizorii și toți cei cu care intră în contact;

Descrierea jobului

Bistro de l'Arte - Avem nevoie de doi colegi noi pe postul de OSPĂTAR

FARĂ TURE LUNGI
Programul tuturor ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄este de 8 ore.
Este greu să dai randament 16 ore pe zi, sau mai mult.
Să ajungi la muncă dimineața devreme și să pleci seara, târziu.
Să zâmbești de la primul până la ultimul client în timp ce cari tăvi, să faci mâncare fără cusur stând lângă aragaz multe ore sau să prepari băuturi corecte după 14 ore de stat în picioare.

MENIUL
Nu avem un meniul complicat, ci unul care respectă sezoanele și folosește resursele locale.
Lucrăm cu materie primă proaspătă, nu folosim prafuri deci o să fie ușor să răspundeți întrebărilor clienților, fără jenă.

ANGAJAREA
In 20 ani nu am avut niciodată un coleg fără contract de muncă.
Pare ciudat că facem această precizare, dar știm și noi și voi de ce o spunem.

LIMBI STRĂINE
Brașovul este plin de turiști străini, iar în Bistro, uneori sunt mai mulți vorbitori de limbi străine decât români. Nu ne putem înțelege cu ei decât dacă știm, măcar, engleză.

PREGĂTIRE
Cei mai mulți dintre noi lucrăm în domeniu de ani buni, unii chiar de la deschidere.
De aceea, vom fi lângă tine cu sfaturi și informații, mereu.
Și noi am spart pahare, am ars mâncarea sau am greșit comenzile 😊

Deschis în decembrie 2000, Bistro de l'Arte a funcționat de atunci fără întrerupere, cu aceiași proprietari.
Cu un meniu diamic, moderat de sezon și de resursele locale, Bistroul este reper gastronomic pentru întreaga țară,
nominalizat la multe premii naționale, căștigator al unora, Bistro de l'Arte este cunoscut nu doar în țară ci și în străinătate.
Situată în centrul vechi al Brasovului clădirea care găzduiește azi Bistro-ul a fost ridicată la sfârșitul secolului al XVI-lea fiind unul dintre cele mai importante monumente istorice din oraș. Inițial funcționând ca depozit de grâne (în pod), ca piață de mărfuri iarna și grajd pentru vitele confiscate vara, clădirea și-a păstrat până astăzi aspectul exterior original.

Bistro de l'Arte a fost complet renovat în martie 2018.
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 27 Iul. 2024