Gratis

Operator Suport Tehnic

NEWTON
2 poziții

Candidatul Ideal

- Cunoștințe de bază în domeniul tehnic;
- Cunoștințe operare calculator;
- Cunoștințe de bază Linux - shell script (prezintă un avantaj);
- Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;
- Disponibilitate de a lucra în ture de luni până vineri 08:00-16:30 și 11:30-20:00 și sâmbătă în intervalul 10:00-18:00 (o dată la două săptămâni - remote)
- Abilități excelente în limba română (scris, citit și vorbit).

Descrierea jobului

- Preluarea și rezolvarea sesizărilor venite din partea clienților prin intermediul programului de ticketing, e-mail de serviciu sau telefonic;
- ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Înregistrarea și rezolvarea apelurile telefonice de la clienți;
- Asistență la distanță utilizând aplicații specifice;
- Colaborare cu colegii din departamentul tehnic și cu alți colegi din departamentele conexe pentru a rezolva problemele mai complexe;
- Urmărirea procesului de suport tehnic până la închiderea tichetului și asigurarea că partenerii sunt mulțumiți de soluțiile furnizate.
- Jobul este full-time si se lucreaza exclusiv , de la sediul companiei.
- Sediu aproape de metrou

NEWTON dezvolta solutii inovative pentru clientii din zona de entertaiment electronic. Suntem o echipa tanara, dinamica si cu multa experienta in dezvoltarea aplicatiilor web. Ne mandrim cu proiectele noastre si succesul companiei nu face decat sa confirme valoarea lor.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024