Gratis

Operator Suport Tehnic

Media Sat

Candidatul Ideal

Căutăm un (o) coleg (a) pentru rolul de Operator Suport Tehnic care să se alăture companiei noastre.
Dacă ești o persoană responsabilă și comunicativă, care dorește să lucreze într-un domeniu tehnologic de top, aplică pentru acest job.

Avem următoarele cerințe:
  • Cunoștințe operare/instalare software, depanare calculatoare;
  • Cunoștințe de rețelistică (constituie avantaj cursuri/certificări CCNA);
  • Cunoștințe de bază legate de mail, web, dns, ftp, dhcp;
  • Abilități de comunicare și disponibilitate de lucru în echipă și în ture.

Descrierea jobului

Pe acest rol vei avea următoarele responsabilități:
  • Asigurarea suportului tehnic pentru clienți;
  • Identificarea și rezolvarea problemelor tehnice;
  • Propunea soluțiilor ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂tehnice analizând nevoile clienților;
  • Monitorizarea rețelei locale și a sistemelor informatice;
  • Asigurarea comunicarii cu clienții.

Se lucreaza in schimburi, inclusiv de noapte.

Dacă vei deveni colegul sau colega noastra vei beneficia de:
  • Lucru într-o echipă tânără și dinamică;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională;
  • Tichete de masă 33 lei/zi lucrata

MEDIA SAT oferă servicii de acces Internet, Telefonie Fixă, Call Center și integrare de platforme CTI, servicii SMS/SVA, telefonie VOIP, Broadcasting TV si Radio având experiență de peste 20 de ani pe piața de telecomunicații din România.

Pentru detalii suplimentare puteți contacta site-ul http://www.mediasat.ro

Prin aplicarea Cv-ului dumnevoastră la acest job sunteți de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului pentru protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfașurarea procesului de recrutare.

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024