Gratis

Operator pentru Buldoexcavator / Excavator

Unitip Global S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

Buldoexcavatorist(Masinist la masini pentru terasamente)

- Permis de conducere pentru excavator;
- Calificare/ atestat de pregatire profesionala pentru excavator sau masini si utilaje terasamente;

Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă;
Atitudine pozitiva
Asigurarea respectării normelor de securitate și a măsurilor de protecție a muncii în timpul activităților desfășurate;
Responsabilitate si respectarea cerintelor de executie;
Flexibilitate ; Seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteza de reacţie, capacitate de orientare in spaţiu, capacitate de comunicare, etc.)”

Descrierea jobului

Buldoexcavatorist (Masinist la masini pentru terasamante)

Efectuarea excavarii propriu-zise a straturilor;

- Asigurarea rezolvarii neconformitatilor.
- Cunoasterea mecanismelor principale ale excavatorului , a parametrilor tehnici impusi excavatoarelor, precum si cunoasterea unor notiuni de mecanica si electricitate si a normelor specifice de incarcare:capacitatea de productie, inaltimea maxima de taiere, adancimea maxima si stabilitatea in timpul excavarii.

- verifică starea tehnică a utilajului;
- verifică funcţionalitatea utilajului;
- curăţarea utilajului;
- ︁controlul nivelului de ulei din reductoare;
- verificarea stării de gresare a masinii;
- verificarea funcţionării sistemului electric de forţă, comandă şi semnalizare;
- verificarea funcţionării şi a etanşeităţii circuitelor hidraulice şi pneumatice;
- verificarea stării de uzură a sistemelor în mişcare;
- ungerea pieselor conform schemei şi graficului de ungere;
- verificarea funcţionării echipamentelor şi dispozitivelor de securitate;
- identifică frontul de lucru;
- traseele ce urmează a fi efectuate sunt identificate cu exactitate prin analizarea documentaţiei tehnice (monografiei de lucru);
- frontul de lucru identificat este analizat împreună cu echipa de lucru, pentru stabilirea sarcinilor specifice;
riscurile potenţiale sunt identificate cu responsabilitate în vederea luării măsurilor de minimizare a acestora în timpul exploatării utilajului;
- materialele cu grad de risc ridicat sunt identificate cu responsabilitate;
- cazurile speciale care necesită ghidarea în timpul exploatării sunt stabilite cu atenţie, în cadrul echipei de lucru;
- pregăteşte utilajul pentru lucru;
Oferim pachet salarial motivant ; bonusuri de performanta.

Echipa UNITIP GLOBAL este compusă din specialişti in domeniile care stau la
baza conceperii si finalizarii unui proiect de succes, sau al unor documente programatice realistice şi competitive. Dispunem astfel de specialişti în dezvoltare regională şi rurală, management de proiecte finanţe, aquis comunitar, ingineri specializati in realizarea lucrarilor de infrastructura, care sunt capabili sa ofere consultanta si asistenta in accesarea fondurilor europene, consultanta de management de proiect si asistenta in cadrul procedurilor de achizitii, dar si consultanta in stabilirea solutiilor de ordin tehnic pentru lucrarile contractate.
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024