Operator facturare si contabilitate primara (program Mentor)

INTERNATIONAL TIBECOM & CO TRUST

Candidatul Ideal

APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
​- MS Office - nivel foarte bun
- Contabilitate primara
- Facturare in programul Mentor
- Introducere date
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul
- Abilitati de negociere

CERINTE PENTRU EXERCITARE:
- Inteligenta de nivel mediu
- Atentie concentrata
- Echilibru emotional
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Rezistenta mare la stres
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- Punctualitate

Cunoasterea programului de conbtabilitate si gestiune WinMentor

Descrierea jobului

  • Intocmirea diverselor rapoarte si analize cerute de catre Managementul companiei;
  • Participarea activa in perioadele de inchideri de luna;
  • Procesare ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀extrase bancare; Verificarea incasarilor;
  • Evidenta curenta a soldurilor clientilor;
  • Procesarea facturilor furnizorilor ;
  • Intocmire computerizata a facturilor pe baza comenzilor;
  • Intocmire computerizata a avizelor de insotire a marfii ;
  • Transmirea in portalul SPV e-factura;
  • Import facturi din SPV in Mentor;
  • Generare declaratii SAFT-e si tranmiterea acestora catre departamentul contabil;
  • Predarea dosarelor complete catre contabilitate;
  • Comunicarea cu furnizorii in vederea obtinerii documentelor care lipsesc;
  • Monitorizarea corespondenței interne și a clienților;
  • Acordarea suportului administrativ în toate procesele de la nivelul platformei logistice (recepție marfă, gestiune stocuri, intrări/ieșiri, inventariere;
  • Pastrarea unei evidente si respectarea deadline-urilor impuse pe fiecare task in parte;
  • Administrarea bazelor de date;
  • Crearea clientilor si furnizorilor in sistem
  • Operare date clienti: adaugare clienti noi;
  • Întocmirea facturilor proforme și de avans;
  • Stornări și corecții facturi;
  • Întocmește diverse rapoarte pentru o vedere de ansamblu a situației existente în portofoliul de clienți;
  • Raportare date cu privire la inchiderea lunara.
Beneficii :
Incepand cu luna 4 salariul NET 3.500 lei + 600 lei tichete de masa + 2 din urmatoarele benficii :
- pensie facultativa
- asigurari de sanatate
- servicii turistice
- abonament sport

Un colectiv care functioneaza ca o familie, unde respectul fata de clienti si furnizori, dorinta continua de imbunatatire a performantelor si spiritul de echipa sunt la ele acasa.
Pentru mai multe detalii legate de companie vizitati www.internationaltibecom.ro si www.cleansea.ro
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024