Gratis

Operator Comenzi Magazin Online

BLUZAT

Candidatul Ideal

Ne dezvoltăm echipa cu o persoană serioasă, cu bune abilități de organizare și atenție la detalii.
• Daca ai experiență pe o poziție similară în cadrul unui magazin online ai un avantaj.
• Spirit organizatoric și abilitatea de selectare a produselor de pe rafturi în funcție de comenzi și pregătirea/ambalarea pentru expediție
• Orientare spre client. Identificarea usoara a nevoilor si cererii clientilor
• Esti pasionat de comertul electronic si ai cunostinte de baza despre functionarea magazinelor online.
• Operarea programelor din suita Microsoft Office
• Gandire logica, structurata, spontaneitate.
• Asimilarea cu usurinta a noutatilor din domeniu
• Atitudine pozitiva, atentie la detalii si spirit de echipa
• Asumarea responsabilitatilor
• Cunoastere limba engleza nivel mediu (reprezinta un avantaj)
• Initiativa si implicare
• Atentie la detalii, spirit de observatie si corectitudine

Descrierea jobului

Preluarea comenzilor online si telefonic, ambalarea acestora, conform factură/comandă;

• Întocmirea documentelor necesare pentru livrare (factură + AWB);
︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄• Verificarea produselor și ambalarea conform cerințelor;
• Etichetarea produselor;
• Etichetarea coletelor și așezarea acestora în zona destinată fiecărui curier în parte;
• Pastrarea legaturii cu clientii magazinului;
• Gestionarea retururilor;
• Receptia si verificarea marfii primite;
• Gestionarea eficienta a spatiului de lucru (manipulare si asezare marfa);
• Listeaza produse noi in site, dezvoltă sau actualizează conținutul / textul,gestioneaza descrierile și atributele produselor.
• Gestionarea corespondentei online (email) și a documentelor interne și externe (facturi clienți, facturi furnizori
• Menținerea legăturii cu furnizorii interni
• Propunerea și implementarea de soluții noi pentru îmbunătățirea rezultatelor companiei
• Listarea produselor in site;
• Creeaza si editeaza descrieri produse noi (titlu produs, descriere produs);
• Prelucreaza si urca imaginile pentru produse (cauta, redenumeste);
• Modifica / corecteaza continutul deja existent pe site (titlu, descriere, imagini - conform cuvintelor cheie);

BLUZAT a început ca un start-up de modă care s-a extins organic la o afacere internațională medie, așa că vei avea șansa de a-ți dezvolta abilitățile antreprenoriale și de a lucra îndeaproape cu Echipa de Management, în special cu Ruxandra Antochi, fondatorul companiei.
Companie destinata vanzarilor online pe o diversitate de platforme.
Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024