Gratis

Operator comenzi in cadrul unui magazin online

BLUE OCEAN MARKETING SRL

Candidatul Ideal

Să fii o persoană comunicativă, sociabilă și în general o persoană deschisă, îndrazneață și pozitivă.
Să fii orientată către client (să-ți cunoști clienții, profilul lor, să știi și să înțelegi ce vor de la tine, să fii decisă și sa nu pierzi niciodată un client, să nu-l superi și să cauți în permanență clienți noi).
Și atentă la detalii (să știi să asculți clientul, să discuți nevoile, să identifici soluțiile, să personalizezi, să ai abilitatea de a negocia și de a convinge, să depașești așteptările).
Să ai competențe de operare PC (web, MS Excel), ulterior va trebui să înveți bine și toate funcționalitățile platformei de eCommerce folosită de magazinul pentru care lucrezi.
Să ai spirit de echipă , respect față de toți colegii de birou.

Descrierea jobului

Parte de call center: Preluarea comenzilor, a sesizarilor si reclamatiilor, telefonic, pe mail sau pe chatul companiei; realizarea retururilor, a ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀rapoartelor de vanzari, incercarea prin mijloace subtile de a convinge clientul sa plaseze comanda sau sa mai adauge produse la o comanda deja plasata.

Parte de facturare: Crearea de centralizatoare, verificarea sumelor, a reducerilor aplicate si a stocurilor, crearea de facturi in platforma ERP.

Parte de content: listarea de produse, crearea de descrieri, analizarea preturilor concurentei, activarea sau dezactivarea produselor, verificarea permanenta a acuratetii descrierilor, completarea descrierilor cu informatii noi, atunci cand este cazul.
Se ofera :
Salariu motivant;
Posibilitatea de dezvoltare in cadrul companiei;
Decontarea transportului

Suntem o companie romaneasca infiintata in anul 2007 specializata in vanzarea de cafea premium si o gama larga de accesorii pentru prepararea cafelei de buna calitate acasa, la birou, in cafenea.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024