Gratis

Operator call center - Telesales

Temson Online S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Angajatul ideal pentru pozitia noastra de Operator call center - Telesales ar trebui sa fie o persoana comunicativa, orientata catre clienti si pasionata de arta vanzarilor.
  • Abilitatile excelente de comunicare, atentia la detalii si capacitatea de a gestiona situatii in timp real sunt esentiale. Experienta anterioara in vanzari sau call center reprezinta un avantaj, iar dorinta de a atinge si depasi obiectivele de vanzari este cruciala.
  • Adaptabilitatea si dorinta de a contribui la un mediu de lucru pozitiv sunt, de asemenea, calitati apreciate. Candidatul ideal ar trebui sa fie motivat de succesul personal si al echipei, avand in vedere o dezvoltare continua in cariera sa.

Cerinte:
  • Experienta anterioara in vanzari sau call center reprezinta un avantaj.
  • Abilitati excelente de comunicare si persuasiune.
  • Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si de a atinge obiectivele stabilite.
  • Abilitati de ascultare activa si rezolvare a problemelor.
  • Orientare catre clienti si atentie la detalii.
  • Abilitatea de a lucra in echipa si de a contribui la un mediu de lucru pozitiv.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Efectuarea apelurilor telefonice catre potentiali clienti in vederea confirmarii comenzilor si vanzarii produselor/serviciilor companiei.
  • Furnizarea informatiilor detaliate despre ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈produsele sau serviciile oferite, raspunzand la intrebarile clientilor.
  • Atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari stabilite.
  • Abordarea proactiva a potentialilor clienti si identificarea nevoilor acestora.
  • Gestionarea cu tact a obiectiilor si rezolvarea problemelor intampinate de catre clienti.
  • Inregistrarea precisa a informatiilor si a detaliilor vanzarilor in sistemul intern.
  • Colaborarea cu echipa pentru imbunatatirea continua a performantelor individuale si de echipa.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, inclusiv bonusuri in functie de performante.
  • Oportunitati de avansare in cadrul companiei.
  • Training si dezvoltare continua a abilitatilor.
  • Mediu de lucru dinamic si stimulant.

Ne asteptam cu nerabdare sa avem in echipa o persoana dedicata, orientata catre rezultate si pasionata de domeniul vanzarilor!

Suntem o companie de call center dedicata furnizarii serviciilor de telesales de inalta calitate. Echipa noastra dinamica si orientata catre clienti opereaza cu excelenta in promovarea si vanzarea produselor noastre. Cu o cultura centrata pe performanta si dezvoltare profesionala, oferim un mediu stimulant in care angajatii pot excela. Ne angajam sa oferim solutii inovatoare si sa construim relatii solide cu clientii nostri.
Publicat 28 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 28 Oct. 2024