Gratis

Operator calculator

SC Global Plast SRL

Candidatul Ideal

Daca ai:
- Atenție la detalii;
- Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
- Gestionarea eficienta a termenelor limită;
- Cunostinte de operare PC - nivel mediu;
- Cunostinte limba engleza nivel conversational - constituie avantaj;
- Permis auto cat. B - constituie avantaj.

Atunci te așteptăm cu drag în echipa noastră!

Descrierea jobului

- Prelucrează și introduce în sistem comenzi primite de la clienții de export, întocmește documentele necesare realizării exportului;
- Organizează ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀livrarea comenzilor clienților de export conform procedurilor, verifica incarcarea marfurilor;
- Oferă asistență atât clienților de export existenți cât și celor potențiali;
- Relationează cu departamentele implicate în activitatea de export;
- Intocmește situații care țin de activitatea de export;
- Inregistreaza datele in sistemul informatic si urmarirea procesului de livrare;
- Urmareste evolutia ofertelor transmise catre clienti;
- Comunica cu departamentul logistic pentru stabilirea livrarilor de marfa;
- Supervizeaza incarcarile de marfa;
- Efectueaza situatii si rapoarte catre Managerul de export, la cerere, pe baza documentelor inregistrate:
- Planifica impreuna cu Managerul de Export delegatii in strainatate ( targuri, vizite clienti).

Ce pachet de beneficii iti oferim ?
- contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
- pachet salarial atractiv compus din: salariu net peste nivelul pietii + tichete de masa in valoare de 40lei/ zi lucratoare;
- program de lucru: Luni-Vineri, 08:30-17:30, o ora pauza de masa inclusa;
- oportunitati de avansare bazate pe propriile rezultate;
- telefon de serviciu;
- laptop de serviciu.
- asiguram transport cu microbuzul firmei.

Global Plast s-a înființat în anul 2003, operează la nivel național și regional prin 6 depozite cu o suprafață totală de peste 15.000 mp, o echipă de peste 200 de angajați și are un portofoliu de aproximativ 3000 de articole. Printre acestea se numară mărcile proprii Zorex, Alabala și Papelino popularizate pe site-ul nostru Gospodar.Shop

In 2021 a înregistrat o cifră de afaceri de 26 milioane de euro, în creștere față de anul precedent, cifră realizată împreună cu cei peste 4000 de clienți (inclusiv toate lanțurile de hypermarket și supermarket prezente în România).

Din anul 2003 am dezvoltat și activitatea de export, produsele noastre fiind deja recunoscute în peste 20 țări din Europa.

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024