Gratis

Ofiter colectare debite (teren

Mogo IFN SA

Candidatul Ideal

Ești un negociator priceput și îți place să analizezi date? Căutăm un Ofițer Colectare Debite dedicat!
Vrei să faci parte dintr-o echipă dinamică unde munca ta este apreciată? Îți oferim oportunitatea de a-ți pune în valoare abilitățile de negociere și analiză într-un mediu care îți susține dezvoltarea profesională.

•Studii universitare - reprezenta un avantaj;
•Experiența în colectarea debitelor pe teren este un plus;
•Disponibilitate pentru activitate de teren (90% din timp), atât în București, cât și la nivel național;
•Cunoștințe solide de limba engleză – nivel mediu;
•Abilități tehnice în utilizarea MS Office și a sistemelor informatice;
•Atenție la detalii: capacitatea de a observa și analiza informațiile cu precizie, asigurând acuratețea în toate activitățile desfășurate; spirit organizat și orientare către rezultate;
•Abilități excelente de comunicare și negociere, atât verbală, cât și în scris.

Descrierea jobului

•Efectuezi verificări și investigații active: Vei desfășura verificări amănunțite, investigații și căutări active asupra clienților din portofoliul tău.
•Investighezi suspiciunile ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de fraudă financiară: Vei analiza și urmări suspiciunile de fraudă financiară, coordonând investigațiile de la inițiere până la soluționare.
•Inițiezi contactul cu clienții: Abilitățile tale de comunicare vor fi esențiale în stabilirea și menținerea unei relații eficiente cu clienții, prin intermediul telefonului, scrisorilor și întâlnirilor față în față.
•Facilitezi rambursarea datoriilor: Vei negocia termenele de plată și vei facilita procesul de rambursare a datoriilor.
•Urmărești și controlezi executarea obligațiilor contractuale: Vei fi responsabil pentru monitorizarea și gestionarea atentă a obligațiilor contractuale de plată ale clienților.

Fondată în 2012, compania Mogo este o institutie financiara activa in leasing financiar si credite in domeniul auto, cu prezenta in mai multe tari precum Letonia, Lituania, Estonia, Georgia, Polonia, Bulgaria, Moldova, Albania, Armenia, Bielarus, Ucraina si desigur Romania. Dezvoltarea dinamică a Mogo este posibilă datorită, printre altele, suportului de capital stabil si unei soluții tehnologice și eficiente de management al portofoliului de creanțe, care in prezent a ajuns la 90 de milioane de euro.

In Romania suntem in plina extindere , cu prezenta in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Iasi, Brasov, Craiova, Galati, Constanta, Ploiesti si in curand si alte orase importante.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024