Gratis

Asistent Colectare Creante

Bergerat Monnoyeur

Candidatul Ideal

Bergerat Monnoyeur, dealer Caterpillar in Romania si Republica Moldova este in cautarea unui Asistent Colectare Creante pentru departamentul Financiar - Contabil.
︇︈︎︊️︈️︄​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Locatia este in Mogosoaia si exista si posibilitatea de a lucra partial remote.
Programul de Lucru este 08.00 - 17.00 sau 09.00 - 18.00, cu o pauza de masa de 1h.
Oferim transport pe rutele: Bucurestii Noi - Mogosoaia sau Crevedia - Mogosoaia.

Candidatul Ideal:
Experiență în domeniul economic de minim 3 ani;
Experiență în colectarea debitelor, supervizarea portofoliilor de clienți activi;
Studii superioare (de preferat în domeniul economic) și cunoștințe specifice (legislație, fiscalitate);
Cunoștințe generale de utilizare PC (în special Microsoft Office);
Spirit de inițiativă, aptitudini de comunicare;
Capacitatea de a lucra atât în echipă cât și individual;
Capacitatea de organizare a propriei activități, aptitudini de management al timpului;
Atenție la detalii.

Descrierea jobului

Initierea notificarilor scrise ( via email ) catre debitori in vederea recuperarii creantelor restante;
Contactarea telefonică a debitorilor: inițierea apelurilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀telefonice către debitori în scopul recuperării creanțelor;
Asigurarea unei comunicări profesionale și eficiente ︁pentru a obține informații relevante și pentru a stabili acorduri de plată;
Monitorizarea respectării angajamentelor de plată: urmărirea și verificarea respectării angajamentelor de plată stabilite în urma negocierilor, fie că sunt scrise sau verbale;
Gestionarea și actualizarea înregistrărilor pentru a reflecta cu exactitate situația fiecărui debitor;
Screening-ul clientilor & verificarea situatiilor financiare in vederea stabilirii conditiilor contractuale de plata;
Gestionarea contractului de asigurare creante;
Colaborare susținută cu membrii echipelor operaționale (vânzatori, responsabili filiale) pentru eforturi comune de recuperare a creantelor;
Monitorizare KPI interni privind colectarea creantelor si bonitatea clientilor .

Ce iti oferim?

Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.
Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;
Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster;
Laptop.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024