Gratis

Office assistant (receptie)

Brink

Candidatul Ideal

Brink’s Cash Solutions (RO) – parte a The Brink’s Company (NYSE:BCO), furnizor global de solutii de cash management (gestionare a ︁︀︋︁︀︈︈︋​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎numerarului si a valorilor), solutii digitale pentru industria de retail si solutii integrate pentru ATM – recruteaza Office Assistant (receptie) in Bucuresti.

Pozitia este responsabila de gestionarea activitatilor de office assistant (HQ) si a fluxurilor de comunicare si corespondenta in receptie.

Profil si cerintele postului:
  • Studii medii sau superioare;
  • Experienta pe un post similar reprezinta avantaj;
  • Abilitati excelente de comunicare in limba romana (scris, vorbit);
  • Limba engleza – minim nivel mediu;
  • Cunostinte de operare PC (MS OFFICE – word, excel);
  • Capacitatea de a lucra autonom individual;
  • Abilitati interpersonale adecvate pentru a colabora interfunctional si ca parte a unei echipe;
  • Competente: relationare, organizare, seriozitate, punctualitate, atentie la detalii, rabdare si perseverenta.

Descrierea jobului

  • Intampini vizitatorii, ii inregistrezi si ii indrumi catre persoanele corespunzatoare;
  • Raspunzi la telefoane, emailuri si oferi informatii, ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀indicatii, recomandari ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁tuturor solicitantilor;
  • Redirectionezi email-urile primite catre adresele/persoanele dedicate;
  • Coordonezi fluxul de corespondenta, pregatesti posta interna (relatia cu furnizorii de servicii de curierat);
  • Te ocupi de preluarea, inregistrarea, distribuirea sau arhivarea documentelor interne si externe catre departamente;
  • Distribui materialele de birotica/ consumabile colegilor;
  • Tii legatura cu administratia / receptia cladirii in care avem biroul;
  • Pastrezi confidentialitatea, discretia in toate aspectele rolului;
  • Mentii si respecti procedurile de lucru si securitate.
Raportare catre Office Coordinator.
Program L-V, 8h (zi).

Brink's Cash Solutions (RO) este parte a Brink's Company, lider global in gestionarea numerarului si valorilor - prin servicii integrate de logistica securizata, procesare numerar, solutii de plata, servicii ATM. Printre clientii nostri se numara institutii financiare, retaileri, agentii guvernamentale (inclusiv bancile centrale), monetarii, magazine de bijuterii si alti operatori comerciali din intreaga lume. Reteaua noastra globala de operatiuni din 52 de tari deserveste clienti din peste 100 de tari.

Cu o echipa de peste 1.700 de angajati in Romania, Brink’s ofera o cultura organizationala bazata pe integritate, responsabilitate si diversitate. Avem colegi de toate varstele si cu interese diferite, pe care ii sustinem în dezvoltarea lor profesionala in cadrul unui mediu de imbunatatire continua si excelenta operationala.

Puteti consulta Nota de Informare privind politica Brink's de procesare a datelor cu caracter personal in procese de recrutare si selectie la https://cariere.brinks.ro/nota-de-informare-prelucrare-date-personale-proces-recrutare-si-selectie/

https://cariere.brinks.ro/ https://www.linkedin.com/company/brinks-romania

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024