Gratis

Market Research Officer

KRUK

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Implementarea, testarea si analizarea proiectelor de Behavioral Economics pentru o mai buna cunoastere a comportamentului clientilor KRUK;
  • Realizarea studiilor de piata pentru o intelegere mai buna a nevoilor clientilor KRUK;
  • Dezvoltarea continua a experientei clientilor pe platformele online si a procesului de colectare offline;
  • Identificarea problemelor clientilor, a tendintelor din piata si a provocarilor din business;
  • Identificarea, implementarea si testarea noilor modalitati de a ajunge la client prin aplicarea tehnicilor de Behavioral Economics;
  • Monitorizarea si analizarea rezultatelor modalitatilor aplicate pentru o mai buna cunoastere a clientilor;
  • Colectarea datelor despre consumatori, competitori si piata, consolidarea si prezentarea informatiilor in rapoarte si prezentari;
  • Realizarea de sondaje pentru a descoperi preferintele, nevoile, gradul de satisfactie al clientilor si partenerilor de business;
  • Compilarea si analizarea datelor statistice, folosind metode moderne si traditionale de colectare a acestora;
  • Realizarea de studii cantitative si coordonarea relatiei cu agentiile de research pentru realizarea unor studii de tipul brand awareness, comportamentale etc.;
  • Colaborarea cu alte departamente din organizatie in proiecte locale si internationale;
  • Oferirea de suport in dezvoltarea strategiei de comunicare comerciala alaturi de managerul direct.

Cerinte:

  • Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
  • Studii superioare finalizate in oricare dintre domeniile: Marketing/ Psihologie/ Sociologie/ Business Administration;
  • Cunostinte in aplicarea principiilor de Behavioral Economics sau Behavioral Science reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte de market research, SPSS sau alte soft-uri de prelucrare/analiza statistica;
  • Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
  • Cunostinte de Project Management;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Cunostinte operare pachet Microsoft Office la nivel avansat;
  • Experienta in derularea de proiecte international.

Beneficii:

  • Sistem flexibil de beneficii in platforma Benefit Systems - poti alege beneficiile care se potrivesc nevoilor tale (valoare pachet lunar peste media pietei);
  • Asigurare medicala privata ce acopera servicii complexe;
  • Work-life balance - program flexibil si mod de lucru hybrid;
  • Sediu central, usor accesibil, cu design adaptat pentru co-working (Timpuri Noi);
  • 21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere + zile de concediu pentru vechimea in companie;
  • Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe).

In Grupul KRUK ne angajam sa promovam o forta de munca diversa si incluziva. Incurajam cu tarie aplicatiile candidatilor cu dizabilitati. Aderam la principiile egalitatii de sanse si concurentei loiale, asigurandu-ne ca toti candidatii pot participa cu sanse de egalitate. In cazul in care aveti nevoie de amenajari specifice pentru a va sprijini procesul de aplicare, va rugam sa indicati acest lucru in cererea dumneavoastra sau sa ne contactati la recrutare@kruk.com.ro. Suntem dedicati facilitarii unui proces de recrutare confortabil si accesibil pentru toti solicitantii.

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrala. Din 2007, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.
Grupul KRUK este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitati de dezvoltare, siguranta, suport si stabilitate.

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!
Ne mandrim cu titlul de Top angajator, ocupand locul 3 in Topul angajatorilor, conform Undelucram.ro, titlu obtinut pentru cultura organizationala transparenta si preocuparea constanta pentru bunastarea angajatilor.
KRUK Romania are o echipa tanara si profesionista si isi desfasoara activitatea intr-un mediu placut si linistit. Valorile in functie de care ne ghidam activitatea, sunt: ​​simplitatea, respectul, cooperarea, responsabilitatea si dezvoltarea continua.

In centrul fiecarui proiect si activitate pe care le dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024