Gratis

Manager tehnic

Lavmi - Perla S.R.L.

Candidatul Ideal

Competente:
  • Tehnice
  • Cunostinte desen 2D
  • Cunostinte generale proiectare CATIA
  • Cunostinte avansate limba engleza
  • Cunostinte sistemul calitatii
  • Cunostinte project management
  • Cunostinte avansate pachet Microsoft Office

Descrierea jobului

Reprezinta compania, din punct de vedere tehnic, in reuniunile cu clientii.
Analiza solicitari tehnice / modificari de la clienti
Gestionare ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁design proiectare produse
Identificare materii prime si componente necesare
Analiza tehnologii si echipamente necesare
Identificare, solicitari oferte echipamente, tehnologii noi
Executare teste interne validare proces / produs
Conceptie/ modificari si proiectare procese noi
Gestionare documente de validare produs / proces
Gestionare riscuri produs / proces
Urmarire jaloane proiect
Documentare si tinere sub control BOM
Realizare documente / instructiuni lucru / documente asociate PPAP
Participare activa in audit client / audit intern / reclamatii client / reclamatii interne
Piloteaza imbunatatirile / Optimizarile proceselor de fabricatie
Operare in sistem a modificarilor produselor (consum, timp ciclu, secvente lucru…);
Coordoneaza echipa tehnica
Defineste si urmareste realizarea obiectivelor echipei pe care o conduce

In decursul a peste 30 ani de activitate, societatea noastra a dezvoltat doua principale obiecte de activitate :Garnituri etansare autoadezive pentru industria auto productie, imbuteliere si distributie de apa naturala plata si carbogazoasa.
LAVMI PERLA este furnizor de prim rang al AUTOMOBILE DACIA –RENAULT, fiind recunoscuta pentru calitatea produselor si seriozitatea colaborarilor cu partenerii de business si echipa proprie.
Preocupata permanent de inglobarea schimbarilor tehnologice si imbunatatirea mediului de lucru, compania promoveaza prin activitatile desfasurate, valorile sale: responsabilitate, profesionalism, cooperare, orientare spre dezvoltare.
Respectul si atentia pe care le acordam clientilor ne-au permis sa ne devoltam si sa ne impunem produsele pe piata interna dar si in afara tarii.

Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 25 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024