Gratis

Director Tehnic in Constructii

SC Rikko Steel SRL

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal :
Studii tehnice: Facultatea de Construcții
• Abilitatea de a livra rezultate, excelente abilități decizionale, anticipare și previzionare;
• Excelente ︍︉︅︎︊️︃︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎abilități de leadership și management;
• Capacitatea de a citi și interpreta informații de bază financiare, conștientizând rentabilitatea
unei acțiuni;
• Bune conexiuni în piața de furnizorii de servicii, furnizorii de materiale și
furnizorii de echipamente.

Descrierea jobului

Descrierea jobului :
• Coordonează activitatea Departamentului Tehnic de Execuție (în subordinea directă are
Manageri de Santier);
• Stabilește strategia ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de abordare a ︁︈︈​︂︇​︂︃︄​︁︈proiectelor, termenele de finalizare și nivelul de calitate
împreună cu Top Management-ul;
• Transpune informațiile complexe în informații prioritare și acțiuni strategice necesare încadrării
în graficul de execuție;
• Verifică și validează încadrarea în buget a fiecărui proiect;
• Validează alocarea și/sau necesarul de resurse per fiecare proiect;
• Oferă echipei din subordine feedback și suport constant în rezolvarea problemelor tehnice;
• Supervizează derularea execuției lucrărilor și respectarea Proiectelor Tehnice și a contractelor;
• Conduce echipa tehnică delegând sarcini și asigurandu-se de respectarea și îndeplinirea lor;
• Verifică situațiile de lucrări întocmite de Șefii de Șantier și Managerii de Proiect;
• Soluționează problemele din șantier care nu necesită soluții din partea proiectantului sau decizii
din partea Top Managementului ;
• Conduce ședințele săptămânale ale departamentului în care se dezbat și se soluționează
problemele fiecărui proiect (tehnice, organizatorice, financiare sau contractuale);
• Coordonează derularea execuției proiectelor pentru asigurarea nivelului de calitate stabilit prin
proiect, respectarea bugetului, a graficului de execuție asumat și a Contractului/Contractelor;
• Asigură coordonarea activității departamentului tehnic de execuție cu obiectivele
organizaționale.
• Validarea ofertelor și negocierea contractelor în limitele împuternicirii primite;
• Asigură legătura cu Proiectantul General, cu Responsabilul Tehnic ︁cu Execuția/Diriginții de
Șantier, cu Antreprenorul General/Antreprenorii de Specialitate, în limita împuternicirii primite;

BENEFICII
Oportunitatea de a lucra într-o echipă, tânără, dinamică
Posibilitate de creștere profesională
Mediu de lucru plăcut
Pachet salarial atractiv

Suntem o companie internaţionala, avem ca obiect de activitate fasonarea otelului beton si comertul cu materiale de constructii , importatori directi si unici pe o gama de produse din Ucraina, Italia, Serbia, Croatia, Cehia, Grecia.
Compania Rikko Steel face parte dintr-un grup de firme care activeaza in Romania, Ucraina si Rep. Moldova
Viziunea noastră este ca Rikko Steel să fie prima alegere pentru cei ce își doresc să pună baza unui nou imobil/proiect, asigurându-se de faptul că are alături un partener de încredere, care se bazează pe profesionalism, respect și performanță.

Echipa Rikko Steel este ambiţioasă şi orientată spre rezultate cu înalte standarde de eficienţă.
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024