Gratis

Manager Tehnic Regional - Craiova /Timisoara

NIK BALKANS SRL (Vantage Balkans SRL)

Candidatul Ideal

Bun venit în Lumea Agriculturii tehnologice cu NIK (fosta companie Vantage) !

La NIK, suntem lideri în domeniul mașinilor autonome, dronelor și inteligenței artificiale pentru agricultură. Suntem fără îndoială revoluționari în agricultura tradițională și căutăm alți pionieri să ni se alăture în revoluția noastră digitală.

Managerul Tehnic Regional va fi responsabil de coordonarea echipei de tehnicieni din regiune, asigurându-se că intervențiile și instalările sunt realizate la timp, respectandu-se standardele de calitate și eficiență. Acesta se va implică activ în activitățile tehnice complexe, participand impreuna cu tehnicienii din echipa la interventiile mai dificile.

Ce abilități ne-am dori să ai?
✅ Abilități excelente de leadership și de coordonare a echipelor.
✅ Capacitatea de a gestiona situații critice și de a lua decizii rapide sub presiune.
✅ Excelente abilități de comunicare și relaționare cu clienții și echipa.
✅ Cunoștințe tehnice solide în domeniul echipamentelor și tehnologiilor.
✅ Experiență în utilizarea de software-uri de management al stocurilor și al echipamentelor.
✅ Minim 2-3 ani experiență în managementul echipelor tehnice și/sau în domenii conexe.
✅ Experiență de lucru pe teren (instalări, puneri în funcțiune).
✅ Studii superioare în domeniul tehnic (mecanică, electronică, automatizări, inginerie electrică sau similar).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
✅ Organizarea și alocarea eficientă a echipei conform priorităților.
✅ Dezvoltarea și evaluarea performanțelor echipei, oferind feedback și instruire.
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄✅ Menținerea unui mediu de lucru colaborativ și motivant.
✅ Planificarea și monitorizarea lucrărilor de service și instalare.
✅ Supravegherea progresului și soluționarea eventualelor probleme.
✅ Implicare directă în instalări complexe și puneri în funcțiune.
✅ Suport tehnic pentru tehnicieni și colaborare cu clienții
✅ Analiza rapoartelor tehnicienilor și identificarea neconformităților.
✅ Monitorizarea stocurilor și echipamentelor, asigurând comandarea necesarului.

Ce îți oferim când te vei alătura echipei NIK?
✅ Întrucât activitatea ta se va desfășura pe teren, în aer liber, îți oferim mașină de serviciu, plus instrumente care să te țină în contact cu echipa - telefon și laptop.
✅ Pentru că punem bunăstarea fizică a angajaților noștri pe primul loc, vei beneficia de asigurare medicală și de viață.
✅ Știm cât de important este echilibrul dintre carieră și viața personală, așa că îți acoperim o parte din costurile combustibilului lunar să petreci timp împreună cu cei dragi.
✅ Ca să fii la curent cu toate noutățile din domeniul agriculturii, vei avea parte de training-uri interne în fiecare an.
✅ Vei beneficia de un salariu fix, bonuri de masă și de bonusuri, în funcție de performanță.
✅ La NIK (fosta companie Vantage)ne încurajăm mereu colegii să tindă cât mai sus, de aceea vei avea posibilitatea de dezvoltare profesională, în cadrul unei companii inovative.
✅ Oferim suport pentru îmbunătățirea sănătății și stării de bine a angajaților prin acces la facilități sportive prin abonamentul 7Card.

Dacă te regăsești în acest profil și ești gata să-ți pui superputerile la treabă într-un mediu plin de inovație, aplică acum și fii parte din echipa noastră dedicată agriculturii tehnologice!

Echipa NIK a intrat în România prin aducerea conceptului de agricultură de precizie în fermele românilor sub brandul Vantage fiind singura companie de pe piață care oferă un pachet complet de servicii și produse destinate acestui de agricultură precum și suport tehnic și consultanță. Am continuat cu aducerea celor mai noi tehnologii din zona de digitalizare și tehnologizare a fermelor.

Pentru noi agricultura nu este doar un business, ci un domeniu cu care suntem legați de mai mulți ani. Rezolvând provocările fiecărui stagiu al ciclului de producție a culturilor, soluțiile oferite de Nik pot transforma procesul de cultivare. De la pregătirea terenului și analiza solului continuând cu monitorizarea stării culturii, ghidarea utilajelor, gestionarea administrării de nutrienți și pesticide, a irigațiilor până la procesarea și analiza informațiilor meteo și monitorizarea utilajelor și a consumului de combustibil – soluțiile noastre ajută fermierul să mărească eficiența și să reducă o parte din costuri.

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 9 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024