Gratis

MANAGER PROIECT

PRODFER CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

Manager Proiect in Cluj-Napoca
  • Studii superioare absolvite (profil ing economica sau ing si management );
  • Experienta in domeniu de minim 5 ani
  • Coordonare personal
  • Persoana sociabila si politicoasa, organizata, capacitate buna dе comunicare si relationare;
  • Capacitate dе lucru in echipa;
  • Atentie la detalii, respectarea termenelor impuse, orientat spre indeplinirea obiectivelor;
  • Abilitatea dе a lucra in mod independent si sub presiunea termenelor;
  • Atitudine pozitiva, punctualitate, entuziasm, dinamism;
  • Aptitudini dе negociere;
  • Cunostinte bune dе utilizare a MS Office (Outlook, Word si Excel).

Descrierea jobului

  • Planificarea, coordonarea si supravegherea proiectelor de instalatii fotovoltaice de la inceput pana la finalizare, inclusiv etapele de constructie, punere ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄in functiune si predare catre client.
  • Elaborarea planurilor de proiect, inclusiv planificarea resurselor, bugetelor si termenelor limita.
  • Dezvoltarea si actualizarea continua a diagramei Gantt pentru fiecare proiect, monitorizand in mod activ progresul si identificand orice abateri sau probleme care pot aparea.
  • Colaborarea indeaproape cu echipa de vanzari, ingineri proiectanti si personalul de executie pentru a asigura o comunicare eficienta si o realizare in timp util a proiectului.
  • Luarea deciziilor cu privire la materialele si resursele necesare pentru proiect, lucrand indeaproape cu echipa de achizitii si logistica pentru a asigura disponibilitatea si livrarea acestora.
  • Participarea la intalnirile de proiect cu clientii si furnizorii, asigurandu-se ca toate aspectele tehnice si comerciale sunt discutate si rezolvate in mod corespunzator. Vizite pe proiecte impreuna cu PM- client, echipa interna cel putin 1 data /proiect.
  • Monitorizarea progresului proiectului si raportarea periodica a starii acestuia catre conducerea executiva si partile interesate.
  • Gestionarea riscurilor si problemelor aparute pe parcursul proiectului, precum si implementarea solutiilor adecvate.
  • Coordonarea si comunicarea eficienta cu echipa de proiect si cu celelalte departamente implicate, inclusiv sincronizarea si comunicarea stransa cu executia , responsabilul pentru coordonarea sefilor de santier si a tuturor angajatilor care lucreaza efectiv pe santier.
  • Sprijinirea echipei de vanzari in pregatirea si prezentarea ofertelor bugetare, garantand ca acestea sunt realizate in conformitate cu costurile si marjele stabilite.
  • Participarea la intalniri si evenimente de networking pentru a identifica oportunitati de afaceri si a mentine relatii bune cu clientii si partenerii existenti.
  • Evaluarea performantei echipei de proiect si a personalului de executie, oferind feedback si sugestii de imbunatatire.
  • Participarea la intalnirile saptamanale cu echipa de proiect, oferind rapoarte actualizate despre stadiul proiectelor catre COO si CEO.
  • Asigurarea ca toate proiectele sunt realizate in conformitate cu reglementarile de mediu, sanatate si securitate in vigoare, precum si cu standardele de calitate ale companiei.
Beneficii oferite:
  • Salariu competitiv
  • Tichete de masa
  • Decontare transport
  • Prime de vacanta
  • Card de sanatate RM

Prodfer Contruct este o companie specializata in constructia de parcuri fotovoltaice de mari dimensiuni in Germania, Spania, Italia, Portugalia si Austria. Cu o echipa de aproximativ 50 de angajati suntem dedicati in a construi parteneriate si a oferi solutii de calitate clientilor nostrii. Cu o experienta vasta in construire de parcuri fotovoltaice, putem vorbi de un portofoliu de clienti nationali si internationali. Puterea, perseverenta si spiritul de echipa e ceea ce ne defineste in colaborarea cu clientii nostri.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024