Gratis

MANAGER IT - On-site

voestalpine Railway Systems Romania SA

Candidatul Ideal

Dacă ești o persoană comunicativă, energică, cu spirit de echipă, adaptabilă și proactivă te așteptăm să te alături departamentului IT din cadrul companiei noastre.
Pentru acesta ai nevoie de:
- studii superioare de specialitate sau studii superioare si cursuri de specializare in domeniul
informatic;
- limba engleza - nivel avansat;
- experienta profesionala in domeniu - minim 5 ani;
- experienta profesionala intr-un grup multinational;
- atitudine pozitiva, gandire analitica, persoana ordonata, capabila sa isi organizeze eficient activitatea pentru a efectua lucrari cu termen scurt de finalizare;
- abilitati de comunicare, lucru in echipa, disponibilitate program prelungit.

Descrierea jobului

PRINCIPALELE SARCINI SI RESPONSABILITATI:
Raspunde pentru gestionarea activitatii curente a departamentului informatic;
Raspunde pentru implementarea si aplicarea strategiei IT a ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︅companiei, avand ca baza strategia IT a grupului voestalpine;
Raspunde pentru securitatea IT, asigurand securitatea tuturor produselor IT in conformitate cu directivele grupului voestalpine (parole, email, internet, licente);
Controleaza utilizarea aplicatiilor IT in scopul atingerii obiectivelor companiei;
Ofera suport de specialitate departamentelor in definirea, evaluarea si stabilirea prioritatii cerintelor IT a companiei;
Creaza si informeaza toate departamentele asupra procedurilor IT;
Raspunde pentru aplicarea si respectarea metodelor, standardelor si normelor specifice in domeniul IT;
Raspunde pentru selectarea seviciilor specifice domeniului IT, in coordonare cu celelalte departamente;
Ofera consultanta de specialitate IT pe probleme relevante in derularea proceselor companiei;
Gestioneaza bugetul pentru resursele informatice la nivelul companiei (costuri;beneficii);
Gestioneaza proiecte IT;
Gestioneaza riscurile IT;
Coordoneaza activitatea de instalare si testare a componentelor IT achizitionate;
Raspunde de activitatea de instruire IT pentru noii angajati, precum si pentru cei existenti;
Ofera suport in proiectarea si implementarea aplicatiilor.

Activitatea se desfasoara exclusiv on-site, la sediul nostru din Buzau

Beneficii:
- Bonuri de masa
- Prime de sarbatori / Tichete cadou
- Asigurare medicala privata
- Asigurare de viata
- Pensie privata
- Decontare servicii turistice

Cu o experienta de peste 50 de ani, voestalpine Railway Systems Romania SA si-a consolidat pozitia pe piata romaneasca, fiind singura companie furnizoare de schimbatoare si elemente de infrastructura pentru caile ferate, metrou, tramvai si companii cu linii industriale proprii.
Pregatim angajatii pentru a face fata tuturor provocarilor profesionale si sprijinim ideea dezvoltarii unei cariere solide si pe termen lung.

Începând cu data de 25 mai 2018 a intrat în vigoare Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice -prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulație a acestora.
Prin aplicarea la acest job consideram că avem consimțământul Dvs. EXPLICIT in vederea prelucrarii datelor cu caracter personal de către S.C voestalpine Railway Systems Romania SA conform Regulamentului (UE) 2016/679 in scopul recrutarii de personal.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 23 Oct. 2024