Gratis

Manager Departament Expeditie / Transport - Intermediere

Crystal Logistics Services S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Abilități excelente de organizare, planificare și leadership
  • Experiență în management operațional și dezvoltare de afaceri
  • Abilități de relaționare cu partenerii externi și gestionare a echipelor
  • Capacitatea de a propune și implementa noi procese și idei pentru creșterea eficienței
  • Abilități de negociere și monitorizare a transporturilor
  • Experiență în utilizarea TMS-urilor și gestionarea transporturilor
  • Abilități excelente de comunicare și rezolvare a problemelor
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Monitorizarea activităților departamentelor și asigurarea conformității cu procedurile interne
  • Propunerea și dezvoltarea de noi linii de business ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄și procese pentru optimizarea activităților operaționale
  • Participarea activă la ședințe, trasarea obiectivelor și propunerea de soluții pentru îmbunătățirea performanțelor
  • Recrutarea și integrarea noilor angajați, inclusiv participarea la procesul de onboarding
  • Gestionarea relațiilor cu transportatorii și clienții, inclusiv rezolvarea reclamațiilor și problemelor
  • Calcularea bonusurilor și evaluarea periodică a angajaților subordonați
  • Îndeplinirea responsabilităților de expeditor internațional: organizarea transporturilor, ofertarea, negocierea prețurilor și monitorizarea transporturilor
Beneficii:
  • Cele mai mari bonusuri din industrie: pe lângă salariul fix, ai oportunitatea de a-ți tripla veniturile prin performanțele tale
  • Echipamente și software de ultimă generație, care te vor ajuta să lucrezi eficient și rapid
  • Training specializat pentru vânzări, operațional și transport, astfel încât să îți dezvolți constant abilitățile
  • Asistență și onboarding complet pentru integrarea ta cât mai rapidă în echipă
  • Acces pe toate platformele de transport, pentru o experiență completă în domeniu
  • Un mediu de lucru plăcut și dinamic, alături de o echipă tânără, deschisă către noi oportunități și idei "open mind"

Crystal Logistics Services este o casă de expediții care oferă soluții complete în ceea ce privește transportul rutier, maritim și feroviar. Alături de colaboratorii noștri, oferim servicii de transport, depozitare și vamale pe întreg teritoriul Europei, precum și în multiple țări non-europene.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipa tânăra, dinamică și vrei să impactezi prin acțiunile tale, atunci acesta este jobul perfect pentru tine!

Aplică acum sau trimite CV-ul tău la hr@crystal-logistics-services.com!

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 30 Oct. 2024