Gratis

Manager de Marketing Online (m/f/d) – Facebook, TikTok

CareCare Solution SRL

Candidatul Ideal

Profilul dvs.:
Studii finalizate în domeniul marketingului, comunicațiilor, științelor media sau o calificare similară.
Minim 1-2 ani de experiență profesională în marketing online, de preferat cu accent pe Facebook, TikTok și LinkedIn.
Cunoștințe solide în crearea și gestionarea campaniilor publicitare pe platformele menționate.
Experiență în utilizarea instrumentelor de analiză și evaluarea KPI-urilor.
Creativitate și simț pentru tendințele actuale și evoluțiile din domeniul social media.
Abilități excelente de comunicare și organizare.
Abilitatea de a lucra în echipă, precum și capacitatea de a lucra independent și orientat spre obiective.
Cunoștințele foarte bune de limba engleză sunt un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitățile dvs.:
Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing online pe Facebook, TikTok și LinkedIn pentru creșterea notorietății mărcii și fidelizarea ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃clienților.
Crearea, gestionarea și optimizarea campaniilor publicitare specifice grupurilor țintă pe platformele menționate.
Analiza continuă și evaluarea performanței campaniilor, precum și implementarea măsurilor de optimizare.
Dezvoltarea și întreținerea conținutului editorial în colaborare cu echipa de conținut.
Identificarea și implementarea noilor tendințe și a celor mai bune practici în marketingul pe rețelele sociale.
Colaborarea strânsă cu conducerea și departamentul de vânzări pentru a asigura o comunicare consistentă și eficientă a mărcii.
Crearea de rapoarte și prezentări periodice despre succesul și progresul activităților de marketing.

Suntem o companie dinamică și în creștere în domeniul asistenței medicale, care oferă soluții și servicii inovatoare. Scopul nostru este să ne consolidăm prezența mărcii și fidelitatea clienților prin măsuri de marketing online direcționate. Pentru a ne întări echipa, căutăm un Manager de Marketing Online (m/f/d) dedicat și creativ, specializat pe platformele Facebook, TikTok și LinkedIn.
Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024