Gratis

Manager calitate

TDM TRANSFORMATION DECOUPAGE DE METAUX SRL

Candidatul Ideal

Cerinte :
  • Experiență anterioară într-un rol similar în domeniul calității și mediu minim 5 ani;
  • Cunoștințe solide despre standarde și reglementările legale în vigoare in domeniul auto
  • Abilități excelente de comunicare, organizare și rezolvare a problemelor;
  • Orientare către rezultate și atenție la detalii;
  • Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă
  • Certificari din domeniile calitatii, mediului (auditor intern, responsabil managementul deseurilor);
  • Limba engleza nivel avansat

Descrierea jobului

Cerintele postului:
  • Elaborarea, implementarea și menținerea sistemului integrat de management (calitate-mediu) conform standardelor ISO 9001, ISO 14001 si ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂IATF 16949
  • Coordonarea activităților legate de calitate și mediu în conformitate cu reglementările legale și identificarea continuă a oportunităților de îmbunătățire;
  • Receptionarea si gestionarea reclamatiilor clienti si furnizori
  • Participarea la realizarea analizei si a raportului 8 D
  • Aprobarea, verificarea si inchiderea rapoartelor 8 D
  • Pregatirea si sustinerea auditurilor interne, audituri de secunda si terta parte
  • Realizarea documentatiei sau modificarilor necesare in conformitate cu cerintele standardelor implementate
  • Participarea activ la sedintele de APQP pentru noi proiecte
  • Realizarea documentatiei necesara de PPAP in functie de cerintele clientilor
  • Monitorizarea productiei de preserie/ serie din punct de vedere al calitatii in vederea respectarii cerintelor clientilor
  • Intocmirea documentatiei specifice (Control plan, FMEA, etc)

Beneficii :
  • Salariu motivant
  • Bonuri de masa de 30 de lei
  • Transport asigurat
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala
  • Siguranta locului de munca
  • Contract de munca pe durata nedeterminata
  • Prime anuale
  • Asigurare medicala privata Regina Maria

TDM TRANSFORMATION DECOUPAGE DE METAUX SRL, reprezintă activitățile Grupului AIM în România. Situata în Brașov, Prejmer, compania este unul din liderii europeni in decupare, ambutisare si asamblare, producand cu precadere pentru diferite sectoare din industria de automobile: instalatii de racire motoare, incalzire habitaclu, franare, iluminat, airbag, volan, scaune, autoradio, comunicare GPS.

Extinzându-si activitățile în industria aerospațială și petrolieră, grupul AIM ofera soluții care combină cunoștințele, calitatea și expertiza unuia dintre principalii actori ai metalurgiei franceze.

Sa te alaturi grupului AIM, inseamna sa faci parte dintr-o echipa de peste 1000 de colegi, din 9 locatii, stabilite in Franta, Romania si Maroc.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024