Gratis

Manager de calitate si de siguranta a alimentului

BRIO GROUP SRL

Candidatul Ideal

Sunt necesare:
  • Experiență de cel puțin 2 ani în acest rol sau coordonator/specialist în calitate.
  • Cunoașterea și utilizarea Ms. Office (Word, Excel, PPT) precum si g.drive și internet.
  • Abilități de comunicare și coordonare.

Descrierea jobului

Suntem o fabrică de simigerie cu o tradiție puternică în producerea de produse de panificație de înaltă calitate. Ne dedicăm ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀furnizării celor mai proaspete și delicioase produse de patiserie, punând accent pe calitatea ingredientelor și pe respectarea celor mai stricte norme de siguranță alimentară.

Responsabilitățile principale:
  • Supraveghează activitățile personalului de control al calității/controlul calității, stabilind prioritățile și calendarele de lucru;
  • Interacționează cu managerul de îmbunătățire procese și cu conducerea companiei, oferind feedback cu privire la activități desfășurate;
  • Gestionează situațiile de risc de neconformitate reale sau potențiale legate de produs/proces;
  • Verifică ca produsele să fie conforme cu cerințele definite;
  • Determină cauzele profunde ale neconformităților;
  • Propune și coordonează acțiunile corective adecvate cu funcțiile relevante pentru a rezolva neconformitățile;
  • Analizează neconformitățile legate de materialele achiziționate și definirea acțiunilor corective adecvate cu furnizorii;
  • Definește, gestionează și actualizează datele de performanță privind furnizorii de materiale achiziționate;
  • Identifică punctele slabe ale procesului și definirea cauzelor acestora.
  • Promovează punerea în aplicare a acțiunilor de îmbunătățire a performanțelor procesului.
  • Propune metode eficiente și eficace de colectare și analiză a datelor.
  • Participă activă în colaborare cu funcțiile implicate, la elaborarea manualelor, procedurilor, instrucțiunilor de operare și a modulelor sistemului de management al calității;
  • Elaborează și verifică fise de proces, etichete pentru etape / produse;
  • Instruiește personalul pentru garantarea mecanismelor de lucru;
  • Efectuează de audituri interne de produs/proces;
  • Participă activă la pregătirea și desfășurarea auditurilor efectuate de organismele de certificare și de clienți.

Oferim:
  • Pachet salarial competitiv și alte beneficii (tichete de masă).
  • Mediu de lucru dinamic și oportunități de dezvoltare profesională.
  • Posibilitatea de a contribui la creșterea și dezvoltarea unei afaceri de succes în domeniul alimentar.

BRIO GROUP este o companie înființată în anul 2006 ce are ca obiect de activitate producerea și comercializarea produselor alimentare. Gama de produse face parte din categoria panificație, producem și comercializăm covrigi, specialități de patiserie, pizza și sandwich-uri, în puncte proprii.

BRIO GROUP- 18 ani de dezvoltare durabilă, pasiune și implementare alături de peste 600 de angajați. Suntem prezenți cu peste 60 puncte de lucru în orașe precum: Iași, București, Piatra Neamț, Botoșani, Vaslui, Bârlad, Roman, Bacău, Brăila, Galați și Suceava. Am ajuns astăzi aici datorită celor peste 750.000 de clienți mulțumiți!

Toate acestea nu le-am putea realiza fără un set de valori în care credem și pe care le aplicăm cu statornicie în tot ceea ce facem: ne gândim la experiența finală a consumatorilor, avem grijă de oamenii din echipa PETRU, suntem integri, ne implicăm în viața comunității, suntem fideli tradiției și în același timp deschiși noutății.
Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024