Gratis

Manager Calitate

Progress Consulting SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate (industrie alimentară/ chimie/ biologie)
  • Cursuri în domeniul managementului calităţii în ultimii doi ani (constituie avantaj); Certificate de calificare: cursuri de auditor intern – reprezintă un avantaj
  • Experiență în Managementul Calității minim 6 luni sau experiență în controlul calității/ producție
  • Cunoștințe Microsoft Office;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat (scris și vorbit);
  • Abilități demonstrate de planificare și organizare;
  • Gândire analitica, atent la detalii, spirit organizatoric.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Elaborarea, implementarea și actualizarea tuturor documentelor de Management al calității (Manualul Calității, proceduri de sistem / de lucru, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀instrucțiuni de lucru) conform ISO 9001, 14001, 45001, GMP 22716 si IFS-HPC;
  • Susținerea auditurilor din partea clienților și auditurilor de terță parte în fața auditorilor externi;
  • Pregătirea documentelor de recertificare;
  • Efectuarea auditurilor interne la toate nivelurile, în conformitate cu planurile de audit, analiza cauzelor neconformităților, propunerea acțiunilor preventive și corective necesare, verificarea implementării acestora;
  • Rezolvarea reclamațiilor clienților, analiza acestora, propunerea și implementarea acțiunilor corective necesare, monitorizarea evoluției acestora;
  • Analiza și clarificarea problemelor de calitate împreună cu departamentele implicate;
  • Derulare programe de instruire pentru personalul organizatiei;
  • Elaborarea fiselor tehnice si a celor cu date de securitate pentru produsele finite;
  • Gestioneaza certificarile produselor: avize/autorizatii;
  • Tine legatura cu tertii in vederea planificarii si monitorizarii serviciiilor externalizate de deratizare, deratizare,verificare metrologica;
Beneficii:
  • ​Salariu motivant : 6000 lei net/luna;
  • Tichete de masă pentru fiecare zi lucrata in valoare de 40 lei/ tichet (aproximativ 800 lei/luna);
  • Masa calda in regim catering-asigurata la pauza;
  • Contract individual de munca pe o perioada nedeterminata in cadrul companiei noastre;
  • Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesionala;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie stabila si cu potențial.

Progress Consulting SA activează în piața locala din 1998 si este parte a unui grup de firme cu capital exclusiv romanesc. Ca urmare a viziunii de dezvoltare si diversificare a portofoliului de business, compania a investit într-o fabrica de detergenți, dezinfectanți și șervețele umede, aceasta urmând să intre în regim de funcționare din Q3/2024. Fabrica este localizata in Lazu, in parcul industrial Constanta Business Park cu facilități de ultimă generație.
Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 3 Iul. 2024