Gratis

Manager calitate-mediu

Sly Nutritia srl

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:
- Studii superioare - absolvent facultate Inginerie;
- Cunostinte de limba engleza;
- Experienta in domeniul calitatii minim 3 ani;
- Operare PC (Word, Excel, Outlook, Powerpoint);
- Cunostinte despre procesul de auditare;
- Cunostinte despre cerintele standardelor ISO 9001:2015; ISO 22000:2018; ISO 14001:2015
- Atitudine proactiva;
- Orientare spre rezolvarea problemelor si gandire analitica, atent la detalii, spirit organizatoric, abilitati de comunicare.

Descrierea jobului:
- Urmareste sistemele de calitate-mediu;
- Intocmeste, revizuieste si imbunatateste documentele aferente standardelor de calitate;
- Defineste si implementeaza metode de control a calitatii;
- Optimizeaza procesele de imbunatatire a calitatii;
- Urmareste respectarea obiectivelor generale si specifice de calitate;
- Urmareste zilnic calitatea produselor realizate in sectia de productie;
- Analizeaza reclamatiile clientilor folosind una din metodele specifice calitatii;
- Emite reclamatii furnizorilor pentru materiile prime neconforme;
- Pregateste zonele de productie pentru auditurile clientilor si cele de sistem;
- Planifica si realizeaza audituri interne si documentele aferente;
- Participa la auditurile externe de supraveghere / recertificare;
- Asigura controlul documentelor in conformitate cu standardele de sistem implementate;
- Defineste si elaboreaza planuri de actiuni pentru imbunatatirea calitatii;
- Efectueaza instruiri periodice pe teme de calitate;
- Realizeaza analize in cazul unor eventuale deviatii de proces in cadrul productiei si se asigura ca acestea sunt remediate;
- Asigura interfata dintre companie si organele de control ale statului, respectiv clienti si furnizori, pe probleme privind calitatea.

Sly Nutritia este o companie 100% romaneasca, infiintata in anul 2005, din grija pentru nutritia echilibrata. Cu un portofoliu ce cuprinde ciocolata, napolitane, creme tartinabile, batoane proteice, batoane cu fibre, indulcitori, bauturi calde pudra, batoane cu nuci si cereale, indulcitori, inlocuitori de sare, Sly Nutritia reuseste sa ofere clientilor sai produse de cea mai buna calitate. Toate produsele sunt fara zaharuri adaugate. Gama variata de produse acopera nevoile si dorintele consumatorilor de a avea o alimentatie fara zahar, cu continut redus de sare, cu aport ridicat de proteine si fibre, cu continut caloric scazut, fara coloranti, conservanti sau aditivi artificiali, dar cu ingrediente sanatoase (quinoa, seminte de canepa, fructe liofilizate, alune, migdale, cereale integrale). Suntem lideri pe piata produselor fara zahar si pionieri in inovatie. Brand-urile noastre: Sly, Honest, Fizico, ReduSalt, Monteoro, MyFibre si Sweet&Safe sunt bine-cunoscute clientilor nostri, reprezentand garantia alegerii corecte in materie de dulciuri sanatoase.

Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 10 Iul. 2024