Gratis

Manager Achiziţii

PROFESIONAL LEASING

Candidatul Ideal

Managerul de achizitii ︁︄︍︍︉︃︃︍​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎este implicat in gestionarea și supravegherea procesului de achiziții. Are responsabilitatea de a asigura obținerea de produse și servicii necesare la cele mai bune condiții, inclusiv costuri, calitate și timp.

Ce ne dorim:Educație și experiență: educație și o experiență semnificativă în domeniul achizițiilor, achizițiilor publice sau managementului lanțului de aprovizionare.

Cunoașterea pieței și a industriei: Trebuie să fie bine informat despre evoluțiile din industrie, tendințe și furnizori pentru a lua decizii bine fundamentate.

Descrierea jobului

  • Negociere și gestionarea relațiilor: Abilitatea de a negocia contracte avantajoase cu furnizorii și de a dezvolta relații de lungă ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂durată cu aceștia.
  • Gestionarea bugetului: Monitorizarea și gestionarea bugetului de achiziții, asigurându-se că se respectă limitele de cheltuieli.
  • Cunoașterea tehnică: În funcție de natura achizițiilor, un director de achiziții poate avea nevoie de o înțelegere tehnică a produselor sau serviciilor achiziționate.
  • Analiza și evaluarea furnizorilor: Selectarea și evaluarea furnizorilor în funcție de criterii precum calitate, cost, termene de livrare și conformitate cu standardele etice și de mediu.
  • Proceduri și politici de achiziții: Dezvoltarea și implementarea procedurilor și politicilor de achiziții pentru a asigura un proces transparent și conform cu cerințele legale.
  • Gestionarea riscurilor: Identificarea și gestionarea riscurilor asociate cu achizițiile, cum ar fi riscuri de livrare sau de calitate.
  • Gestionarea echipei: Coordonarea echipei de achiziții și conducerea acestora în atingerea obiectivelor departamentului.

In anul 2002, cand s-a lansat in domeniul industriei tipografice, grupul EUROBUSINESS se baza pe munca si entuziasmul unui grup mic de oameni. La scurt timp dupa infiintare, cresterea numarului de clienti si trecerea la un regim de productie propriu, mult mai avansat, a constituit in sine o dovada de evolutie menita a netezi drumul spre alte oportunitati de dezvoltare. In ceea ce priveste trecutul Grupului EUROBUSINESS, cifrele vorbesc despre modul eficient si competitiv in care ne-am dus la indeplinire proiectele.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024