Gratis

Maistru mecanic

STRABAG SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii / superioare in domeniul tehnic
  • Experiență profesională în domeniu minim 3 ani
  • Experienta in domeniu reparatiilor de utilaje si masini de constructii- constituie avantaj
  • Cunostinte de operare PC
  • Cunoștințe solide în domeniul mecanicii și întreținerii utilajelor
  • Bune abilitati de comunicare si relationare
  • Capacitate de a diagnostica și soluționa probleme tehnice complexe
  • Abilități de coordonare și management al echipei
  • Flexibilitate si disponibilitate deplasari
  • Cunoasterea unei limbii straine germana / engleza - constituie un avantaj.
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Intocmirea planului zilnic de reparatii si revizie tehnica a utilajelor si masinilor de constructii
  • Stabilirea necesarului de piese de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄schimb pentru efectuarea reparatiilor si a lucrarilor curente de intretinere
  • Lansarea de comenzi de piese de schimb si materiale, luand in considerare ofertele si contractele incheiate
  • Distribuirea lucrarilor lucrarile de reparatii din atelier si de pe santiere, pe muncitori
  • Repartizarea si controlarea masinilor de interventie
  • Raspunde de efectuarea receptiilor la utilaje in baza documentatiilor tehnice primite
  • Raspunde de calitatea reparatiilor, reviziilor tehnice, de mentinerea in stare de functionare a masinilor si utilajelor
  • Tine evidenta listei de garantii si organizeaza reparatiile in garantie
  • Tine evidenta executiei reparatiilor urmarind respectarea termenelor
  • Raspunde de mentinerea curateniei si ordinii in atelier
  • Raspunde de inventarierea si achizitionarea pieselor de schimb
  • Asigurarea respectării standardelor de calitate și siguranță
Beneficii:
  • Salariu motivant
  • Oportunități de dezvoltare profesională
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist
  • Tichete de masă

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 83.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 12.000 de santiere din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 8 Iul. 2024 Reactualizat 8 Iul. 2024 Expiră 7 Aug. 2024