Gratis

MECANIC

DECIROM SA
5 poziții

Candidatul Ideal

- Vechime intr-un post similar de minim 1 an de zile;
- Experienta intr-un domeniu de activitate cu profil tehnic si sau experienta in domeniul mecanic electromecanic hidraulic pneumatic senzoristica;
- Cunoasterea si interpretarea desenului tehnic;
- Cunostinte solide despre sistemele mecanice, procesul de injectie si despre echipamentele de injectie mase plastice;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Abilitati de rezolvare a problemelor;
- Capacitate de organizare si planificare;
- Capacitate de indeplinire a sarcinilor în termene limita;

Descrierea jobului

Urmareste lansarea in productie a noilor produse din punct de vedere al tehnologiei de lucru;
- Se asigura ca dispune ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de toate resursele tehnice necesare pentru lansarea in productie a proiectelor;
- Executa reparatii planificate si neplanificate mentinand in stare buna de functionare utilajele si instalatiile din dotarea societatii;
- Programeaza reparatii capitale ale utilajelor;
- Urmareste activitatea de intretinere periodica, reglajele utilajelor de productie si se asigura ca liniile de productie functioneaza in parametrii normali;
- Identifică în permanență soluții pentru îmbunătățirea procesului și fluxurilor de producție;
- Completeaza documentele in vigoare corect, complet si in termenele impuse ;
- Respecta normele de siguranta a muncii, orarul de munca, necesarul de materiale si procedurile interne;

DECIROM S.A. are o activitate de peste 70 de ani în portul Constanța, activitate care a început în anul 1946 odată cu înființarea firmei AKO, trecand prin diverse transformari inclusiv prin schimbarea numelui,societatea DECIROM fiind unul dintre principalii operatori din portul Constanta.
Publicat 29 Iul. 2024 Reactualizat 29 Iul. 2024 Expiră 28 Aug. 2024