Gratis

Lacatus mecanic (Maintenance Mechanic)

U.S. Embassy Bucharest
3 poziții

Candidatul Ideal

Ambasada S.U.A in Bucuresti, Romania cauta candidati calificati pentru pozitia de lacatus mecanic intretinere si reparatii (maintenance mechanic).
Candidatii interesati sunt rugati sa aplice pe site-ul Ambasadei:

Acest lucru este obligatoriu, deoarece putem contacta doar persoanele care si-au creat cont, au incarcat toata experienta relevanta detinuta pentru pozitie si au incarcat documentele solicitate in aplicatie.

CERINTE:
EXPERIENTA: Minim 3 ani de experienta ca lacatus mecanic.

CUNOSTINTE SPECIFICE: Cunoștințe tehnice solide în domeniul sistemelor și echipamentelor mecanice importante ale unei clădiri.
Trebuie să aibă cunoștințe solide despre: Metode, materiale, unelte și echipamente utilizate în lucrările de construcție, întreținere și reparații aferente meseriei de mecanic: Coduri, reguli, reglementări, ordine de siguranță și măsuri de siguranță.
Cunoștințe de citire desen tehnic, interpretarea planurilor de întreținere și a literaturii tehnice

EDUCAȚIE: Absolvirea liceului, cu sau fără diplomă bac.
Certificat absolvire curs (lacatus) mecanic întreținere si reparații

LIMBA: Limba engleză, nivel începător, desi nu obligatorie, constituie un avantaj.
Limba română, la nivel nativ.

ABILITĂȚI NECESARE: Capacitatea de a utiliza o varietate de unelte de mână motorizate, fără motor și instrumente speciale de monitorizare pentru meseria de mecanic întreținere si reparatii.

Descrierea jobului

DESCRIERE RESPONSABILITATI
Sub supravegherea generală a sefului de departmanet, titularul este responsabil pentru finalizarea corespunzatoare a comenzilor de lucru zilnice ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀și programate in mod regulat pentru: lucrări de instalare, întreținere și reparații, lucrari de întreținere preventivă, fabricarea componentelor, proiectele mici de construcție pentru sistemele mecanice, echipamentele și componentele aferente tuturor proprietăților deținute de guvernul SUA, inclusiv incintei Ambasadei.

Sistemele, echipamentele și componentele mecanice includ, dar fără a se limita la: diverse pompe, motoare, masini electrice rotative, ventilatoare și robineti, componente mecanice ale uneltelor și echipamentelor (suflante de zăpadă etc.), porți mecanice și automatizate, garduri metalice, feronerie pentru uși și ferestre , ecrane impotriva insectelor, electrocasnice, boilere și sisteme de încălzire a apei, rezervoare de apă, filtre/purificatoare și sterilizatoare de apă, compresoare de aer, sisteme de irigare, echipamente pentru piscine, lifturi, echipamente de bucătărie, de protectie si prevenire impotriva incendiilor, sisteme de alimentare cu combustibil, generatoare etc.

De asemenea, servește ca lăcătuș mecanic așa cum este atribuit: instalează, repara și întreține diverse încuietori și chei. Titularul este responsabil pentru testarea apei și actioneaza ca tehnician sisteme de singere incendil, așa cum este desemnat.

BENEFICII:
- Posibilitatea unui loc de munca intr-un context multicultural
- Stabilitate si posibilitatea de a evolua in cadrul sectiei
- Rambursarea cheltuielilor medicale anuale in cuantumul sumei de 20.000 lei / membru familie
- Posibilitatea de a va dezvolta personal si profesional
Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 28 Iul. 2024