Gratis

Lacatus intretinere si reparatii

Heidelberg Materials România S.A.

Candidatul Ideal

Societatea Heidelberg Materials România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea unui post vacant de Lăcătuș întreținere și reparații, pentru punctul de lucru Fabrica de ciment Tașca, jud. Neamț.

Cerințele postului
Studii şi experienţă
  • Absolvent liceu sau școală profesională în domeniul mecanic / calificare lăcătuș mecanic;
  • Minim 2 ani experiență în domeniul mecanic.

Cunoştinţe şi abilităţi necesare:
  • Cunoștințe temeinice privind organele de mașini, angrenaje, asamblări demontabile și nedemontabile;
  • Cunoștințe temeinice privind desenul tehnic;
  • Cunostinte generale privind rezistenta materialelor;
  • Îndemânare, viteză de reacție și precizie în execuție
  • Capacitate de concentrare și atenție sporită;
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Abilități de organizare și gestionare a timpului
  • Flexibilitate și adaptabilitate
  • Punctualitate, seriozitate și corectitudine
  • Etică profesională.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • Executarea operațiilor de reparații și întreţinerea din punct de vedere mecanic a utilajelor și instalațiilor de pe ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈platforma Fabricii de ciment Taşca;
  • Verifică punctele de ungere ale utilajelor, mașinilor, instalațiilor și echipamentelor;
  • Confecționează și montează repere pentru lucrările de întreținere și reparații, conform documentației;
  • Verifică aparatele și dispozitivele cu care se execută lucrările de întreținere și reparații;
  • Completează zilnic raportul de activitate, fișele de inspecție și gresare.

Procesul de recrutare și selecție constă în următoarele probe:
  • Testare scrisă a cunoștințelor de specialitate și SSM;
  • Interviu.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 05 iulie 2024, la adresa: recrutare-hr@ro.heidelbergmaterials.com.

Doar candidații care corespund profilului comunicat vor fi contactați.

Descrierea companiei

Cine suntem
We are “material to build (y)our future”!

Cu 51,000 de angajați în peste 50 țări la nivel mondial și o istorie impresionantă de peste 150 ani de experiență, Heidelberg Materials este unul dintre cei mai mari producători de materiale de construcții din lume, cu poziții de leader de piață în ciment, agregate și betoane. Produsele noastre sunt utilizate pentru construcția de case, infrastructură și facilități comerciale și industriale, satisfăcând astfel cerințele în creștere pentru locuințe, mobilitate și dezvoltare economică.

Cultura noastră organizațională se bazează pe echipe solide, focus puternic asupra nevoilor clienților, creativitate și deschidere spre inovare, precum și gândire & acțiuni sustenabile. În calitate de precursor pe calea neutralității carbonului și a economiei circulare în industria materialelor de construcții, depunem eforturi pentru a identifica materiale și soluții sustenabile. Suntem ambițioși și depășim toate granițele pentru a consolida inovația și a aprofunda parteneriatele cu clienții noștri.
Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024