Gratis

Key Account Manager - Bucuresti

MedSoft

Candidatul Ideal

  • Orientare către client: Este empatic și înțelege nevoile clienților. Își canalizează eforturile pentru a construi relații de lungă durată, bazate pe încredere, comunicare deschisă și oferirea de soluții personalizate care să răspundă nevoilor specifice ale fiecărui client.
  • Experiență relevantă în suport tehnic sau vânzări B2B: A lucrat cel puțin 3 ani într-o poziție similară, preferabil în domeniul IT, software sau servicii medicale, și a demonstrat capacitatea de a gestiona conturi importante și de a crește veniturile companiei.
  • Cunoașterea aplicației MedSoft: Deține cunoștințe despre aplicația noastră sau are capacitatea de a învăța rapid, ceea ce reprezintă un avantaj semnificativ în interacțiunile cu clienții.
  • Abilități de comunicare și negociere: Se exprimă clar și convingător, atât verbal, cât și în scris. Are talentul de a negocia în mod eficient, asigurându-se că atât compania, cât și clientul obțin rezultate pozitive.
  • Abilități organizatorice: Poate gestiona eficient mai multe conturi și proiecte simultan, fără a pierde din vedere detaliile importante. Este capabil să prioritizeze sarcinile pentru a atinge obiectivele stabilite și a respecta termenele limită.
  • Orientare către rezultate: Are o atitudine proactivă și își stabilește obiective clare de performanță. Este motivat să atingă și să depășească target-urile de vânzări și KPI-urile stabilite.
  • Atitudine de echipă: Înțelege importanța colaborării interne și este capabil să lucreze eficient cu echipele de suport, marketing și dezvoltare pentru a oferi clienților cele mai bune soluții.
  • Disponibilitate pentru deplasări: Este dispus să efectueze deplasări ocazionale pentru întâlniri cu clienții sau evenimente relevante și are permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Gestionarea relațiilor cu clienții existenți și asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție;
  • Colaborarea strânsă cu echipele tehnice și de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄suport pentru a oferi soluții personalizate și eficiente clienților;
  • Monitorizarea și raportarea performanțelor conturilor gestionate, propunând acțiuni de îmbunătățire;
  • Identificarea oportunităților de creștere a afacerilor;
  • Elaborarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru atingerea obiectivelor stabilite;
  • Participarea activă la prezentări și negocieri cu clienții, asigurând încheierea cu succes a contractelor.

MedSoft este o companie inovatoare în domeniul soluțiilor software medicale, dedicată îmbunătățirii calității serviciilor de sănătate. Ne concentrăm pe dezvoltarea și furnizarea de software intuitiv și eficient pentru clinicile medicale de dimensiuni mici și mijlocii. Suntem pasionați de tehnologie și sănătate, iar misiunea noastră este să transformăm experiența medicală prin optimizarea proceselor administrative și operaționale.

Căutăm un Key Account Manager dinamic și orientat către rezultate pentru a se alătura echipei noastre din București. Dacă nu ești din zonă, te rugăm să nu aplici!

Dacă ești pasionat de IT și dorești să contribui la succesul unei companii care face diferența în domeniul sănătății, așteptăm cu interes CV-ul tău!

Alătură-te echipei MedSoft și hai să transformăm împreună experiența medicală!

www.med-soft.ro

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024