Gratis

Jurist

Contakt Express Logistik SRL

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate in domeniul juridic
- cunoasterea legislatiei in vigoare;
- experienta pe o pozitie de jurist de minim 3 ani;
- cunostinte foarte bune de operare PC , soft legislativ.
- abilitati foarte bune de comunicare
- persoana dinamica, rezistenta la stres;
- capacitatea de a stabili prioritati si de a organiza munca intr-un mod eficient;
- atentie la detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate.
- capacitate de a lucra atat independent cat si in echipa;

Descrierea jobului

- Analizeaza si avizeaza din punct de vedere juridic contracte comerciale conform procedurilor interne ale departamentelor implicate si in conformitate ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂cu legislatia in vigoare
- Concepe si redacteaza contracte sau alte acte juridice incheiate de societate (declaratii, imputerniciri, acte constitutive, decizii interne, adrese, notificari, alte comunicari cu aspect juridic) cu alte persoane fizice sau juridice si pastreaza legatura cu autoritatile si institutiile publice,
- Intocmeste, tine evidenta si verifica contractele juridice cu care societatea intra in relatii comerciale cat si pentru cele care sunt in curs de derulare,
- Verifica contracte in derulare in ceea ce priveste scadentele si clauzele contractuale,
- Tine evidenta tuturor comunicarilor legislative si contractuale ale societatii,
- Aproba orice contract care are un format standard si le urmareste fluxul,
- Redacteaza, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate,
- Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei,

Fondată în anul 2002 la Timișoara cu capital românesc, reseller-ul CONTAKT a cunoscut o dezvoltare continuă, extinzându-și reţeaua de magazine în fiecare an, ajungând astăzi la un număr de peste 220 magazine proprii în majoritatea orașelor importante din România.

Pe scurt, CONTAKT este un brand creat în concordanță cu standardele de calitate în care credem și pe care le respectăm și, de ce nu, cel mai interesant retailer în piața accesoriilor pentru telefoane mobile.

Suntem convinși că angajații sunt principala resursă strategică a organizaţiei! CONTAKT acordă o impor-tanţă maximă dezvoltării personale a angajaților, în concordanță cu obiectivele personale și cu obiectivele organizației. Echipa de management este preocupată în permanenţă de motivarea personalului, de evaluarea performanţelor profesionale și de conceperea modalităţilor de îmbunătăţire al organizației conform cerințelor de business. Echipa CONTAKT, formată astăzi din peste 650 de angajați, este cel mai important asset al organizației; acesta, împreună cu experiența de 18 ani, ne oferă o perspectivă viabilă în atingerea viziunilor și obiectivelor companiei.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 8 Oct. 2024 Expiră 25 Oct. 2024