Gratis

Java developer

E-dea Works SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Urmează sau a urmat o facultate din domeniu (Facultatea de Informatica, Politehnica, Cibernetica etc)
  • Îi plac puzzle-urile, algoritmii
  • Știe să caute pe Google
  • Pasionat(ă) de tehnologii noi
  • Știe să spună fără să caute pe Google ce înseamnă OOP sau UML
  • Știe pe dinafară cât face 2 la puterea 10
  • Cunoaște Java, Php sau C++
  • Cunoaște CSS, HTML, JavaScript
  • Cunoaște SQL

Descrierea jobului

Vei fi responsabil(ă) pentru
  • dezvoltarea si personalizarea software-ului in concordanță cu cerințele clientului
  • suport si mentenanță pentru software-ul dezvoltat
  • colaborarea cu alți colegi pentru livrarea la timp a produselor
  • testarea propriului cod și pe al colegilor (cod review)

Tehnologiile utilizate
  • Kotlin & Java - Microservices, S3, SQS, SNS & Rest APIs, Gradle, Maven
  • Spring Boot, Hibernate Amazon
  • Web Services and cloud deployments (terraform, cli, serverless...)
  • Oracle DB, PostgreSQL
  • Kubernetes, Docker
  • CI/CD with Jenkins pipeline
  • InfluxDB, Kibana, Grafana, Sensu, Prometheus
  • Infrastructure as a Code, one-click deployment, C4 diagrams
  • React JS
  • Git
  • Scrum, Pair programming

Beneficii:
  • salariul se renegociază o data pe an, bazat pe performanțele obținute
  • team building o dată pe an
  • asigurare medicala privată
  • posibilitatea creării unei cariere stabile
  • mediu de lucru plăcut și prietenos
  • mod de lucru hibrid, motiv pentru care ne dorim un coleg care sa locuiasca in Bucuresti

E-dea Works este una din cele mai prietenoase companii de dezvoltare de aplicații, atât pentru angajați cât și pentru clienți. Încrederea pe care ne-au acordat-o companii precum ING, Xerox, Orange, Allianz Tiriac, precum și focusul nostru de a lucra cu cele mai eficiente tehnologii apărute, au făcut ca E-dea să înregistreze o creștere accelerată, creând astfel noi poziții de angajare.
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 23 Sept. 2024