Gratis

Inventory Controller

TRI-WALL ROMÂNIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este o persoana ce detine cunostinte de contabilitate si intelege miscarile fluxurilor de materiale in companie de productie.
Este o persoana foarte organizata, cu atentie la detalii si spirit de observatie.
Este un avantaj daca este familiarizata cu softul de gestiune Nexus ERP.
Ca si controlor de inventar, veți fi responsabil pentru gestionarea și optimizarea proceselor noastre de gestiune a stocurilor si inventar pentru a asigura niveluri de stoc eficiente și precise. Veți juca un rol cheie în menținerea acurateței inventarului, minimizarea discrepanțelor și susținerea operațiunilor generale ale lanțului de aprovizionare. Dacă sunteți orientat către detalii, proactiv și prosperați într-un mediu cu ritm rapid, asteptam aplicatia dvs.!

Descrierea jobului

Jobul presupune colaborarea constanta cu celelalte departamente: achizitii, depozit, productie pentru a se asigura ca totalotatea niscarilor sunt inregistrate cirect ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂in contabilitate.

- Monitorizați și mențineți înregistrări exacte ale inventarului, asigurându-vă că toate tranzacțiile sunt documentate corespunzător.
- Efectuați audituri regulate ale stocurilor și reconciliați discrepanțele.
- Dezvoltarea și implementarea procedurilor de control al stocurilor pentru a îmbunătăți eficiența și a reduce deșeurile.
- Colaborati cu echipa de achiziții, depozit și producție pentru a asigura niveluri optime de stoc.
- Analizați datele de inventar pentru a estima cererea și a gestiona reaprovizionarea stocurilor.
- Gestionați ajustările de stoc, returnările și transferurile de stoc.
- Gestionati retetele de produse finite din sistem si acuratetea lor
- Generați și prezentați managementului rapoarte de inventar, evidențiind tendințele cheie și domeniile de îmbunătățire.

Oferim:
- Mediu de lucru prietenos
- training specific companiei
- Pachet salarial format din : Salariu, tichete de masa, tichete cadou la ocazii, decont transport
- Cafea, ceai

Tri-wall este o companie multinationala producatoare de ambalaje pentru componente complexe, infiintata in 1960 in US, care s-a extins in lume ajungand in prezent la o prezenta de peste 300 de locatii in toata lumea.
In Romania, Tri-Wall exista din 2018 in Iasi.
Pentru mai multe informatii accesati:
www.tri-wall.com
www.tri-wall.ro

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024