Gratis

Internal Controller

SHERATON BUCHAREST HOTEL

Candidatul Ideal

• Minim 3 ani experienta in domeniul financiar (industria HoReCa);
• Abilitati de comunicare;
• Capacitate de lucru independent;
• Persoana organizata, cu abilitati de gestionare a timpului;
• Seriozitate si responsabilitate, proactivitate;
• Dorinta de invatare si perfectionare;
• Spirit analitic, perseverenta si receptivitate la schimbare - cunostinte de operare PC;
• Capacitate de comunicare, lucru in echipa;
• Cunostinte soft Opera/ /Micros /MC /Charisma constituie avantaj;
• Engleza nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Urmareste si controleaza sistemul de operare venituri in Opera , MicrosMonitorizeaza, controleaza si intocmeste rapoartele privind reconcilierea zilnica, lunara ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀a veniturilor HoReCa
  • Urmareste intocmirea si executarea bugetelor pe gestiuni, a costurilor si stocurilor de alimentatie publica;
  • Urmareste si controleaza sistemul de operare a stocurilor si a costurilor in programul de gestiune;
  • Participa activ la inventarierea stocurilor aferente gestiunilor de alimentatie publica;
  • Urmareste, controleaza si analizeaza pretul de achizitie pentru articole de produse alimentare si bauturi si alte bunuri non food
  • Efectueaza controlul stocurilor de produse alimentare si bauturi din toate depozitele F&B si punctele de vanzare, precum si depozitele de non food.
  • Efectueaza controlul vanzarilor operationale inregistrate in sistemul POS;
  • Monitorizeazacu acuratete si controleaza consumul bunurilor in soft-ul de inventar (MC Micros - Controlul materialelor);
  • Imbunatateste permanent sistemul de calculalatie astfel incat sa sprijine procesul decizional;
  • Urmareste si perfectioneaza sistemul de indicatori de performanta pe produs;
  • Urmareste acuratetea datelor introduse in sistemul informatic precum si respectarea termenelor de introducere;
  • Intocmeste periodic rapoartele de performanta a produselor/gestiunilor si le prezinta sefilor de departamente pentru analiza;
  • Intocmeste rapoarte privind costurile si gestiunile de alimentatie publica solicitate de conducerea firmei.

Sheraton București este parte a lantului hotelier Marriott International. Cu 270 de camere, un centru modern de conferințe și restaurante de top, Sheraton oferă oaspeților săi o experiență unică a confortului. Pe lângă servicii și facilități recunoscute internațional ca fiind în elita industriei de ospitalitate, hotelul aduce în premieră în România Sheraton Sleep Experience®

De 80 de ani, Sheraton este unul dintre cele mai cunoscute și apreciate branduri hoteliere la nivel internațional, având 500 de hoteluri în 75 de țări si s-a alaturat incepand din anul 2016 celor mai cunoscute branduri hoteliere din lantul Marriott.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024